Pagrindinis puslapis » Vonios kambario interjeras » Vonios – kokią pasirinkti 2018-2019 metais?

Vonios – kokią pasirinkti 2018-2019 metais?

Geriausia vonia – kaip tokią išsirinkti?

 

Nuo ko pradėti?
Vonių tipai + palyginimo lentelė
Kokią vonią pasirinkti turint nustatytą n€ biudžetą..?
Trumpi patarimai

Šiandien vonių pasiūla Jums – begalinė. Nors užėjus į saloną, ar internetinę parduotuvę visos vonios atrodo panašios, tačiau atidžiau patyrinėjus, tampa aiškiau – įvairiausi dydžiai, komplektacijos, formos, spalvos, funkcionalumai ir dar begalė kitų pasirinkimų vardan vieno tikslo – patenkinti kiekvieno Jūsų individualius poreikius. Žinoma su šia pasirinkimo prabanga kartu žengia ir iššūkiai. Reikia atrasti tinkamą variantą tarp gausybės siūlomų ir neviršyti savo norimo biudžeto.

Žemiau, mes Jums padėsime nuspręsti, kokią vonią pasirinkti. Pažadame – jokios reklamos, tik faktai ir objektyvios mūsų nuomonės!

Kam reikalinga vonia? kokie maudymosi įpročiai?

 

Keletas šabloniškų, tačiau svarbių klausimų padės atsikratyti nemažos dalies variantų ir pereiti prie Jums funkcionaliai tinkamų.

Vonia_su_duso_sistema
šaltinis:Pinterest

Tikriausiai prieš perkant vonią, jau žinote savo vonios kambario išplanavimą (o galbūt visi santechniniai mazgai jau išvedžioti). Turint techninį planą, galima lengviau atmesti iš karto netinkamus dydžius bei formas, o kartais ir montavimo tipą. Jei vonioje tikitės ne tik gulėti, tačiau ir maudytis po dušu, tikriausiai geresnis sprendimas ją statyti prie sienos, kur bus lengviau sumontuoti dušo sistemą. Sutikite, vidury vonios tai padaryti įmanoma, tačiau užtruksite laiko ieškodami tinkamos produkcijos, o ir piniginę teks kur kas labiau praverti. 

Mėgstate maudytis dviese? Siūlome pabandyti atrasti saloną, kuriame eksponuojama Jūsų išsirinkta vonia ir nuvažiavus ją išbandyti! Taip, nesidrovėkite (žinoma, atsiklausti pardavėjo prieš lipant į vonią būtų mandagu), tačiau atminkite, jog vonia naudositės Jūs, o net vienodų matmenų vonios turi skirtingus linkius bei vidaus matmenis, todėl vienoje galite jaustis itin patogiai, o kitoje nelabai. Turint omenyje, jog planuojate praleisti laiką vonioje dviese, jos turėtų būti pakankamai abiems. Suprantama, renkantis tokią vonią, turite turėti erdvės vonios kambaryje. Šiam malonumui, tikrai netiks standartiniai 70cm ar 75cm vonių pločiai.

Kiek erdvės turima?

 

Asimetrine_vonia
Ravak Avocado Koncepcija. Šaltinis: Pintererst

 

Labai natūralu, jog turint mažą vonios kambarį, stengiamąsi sutaupyti vietos, todėl laisvai pastatomos vonios tikriausiai neturėsite. Mažose erdvėse puikiai tinka asimetrinės vonios (žinoma, reikėtų atkreipti dėmesį į modelio dydį) arba prie sienos montuojamos, klasikinės vonios. Jų dydžiai daugmaž standartiniai ir populiariausi (150×70, 150×75, 160×75, 160×70, 170×75, 170×70).

Labiau paieškojus galima atrasti ir kitokių matmenų, tačiau trumpesnės vonios nerekomenduotume dėl patogumo, verčiau tuomet pasidomėti dušo kabina, kuriai vietos būtų pakankamai. 

Kokį maišytuvą ruošiatės turėti?

 

Nesusidūrus su techninėmis subtilybėmis, galite net neįtarti, jog pasirinktas ir norimas vandens maišytuvas voniai taip pat turi įtaką. Jei maišytuvui numatytas mazgas vonios viduryje ir turite pakankamai didelę erdvę, natūralu, jog sekantis žingsnis įsigyti laisvai pastatomą arba prie sienos montuojamą, bet kokios medžiagos vonią. Tačiau jei norite maišytuvą montuoti vonioje? Geriausias sprendimas akrilinės arba akmens masės vonios. Dauguma modelių turi pakankamą kraštų plotį, maišytuvo angoms išgręžti, o pats procesas atliekamas, nors ir profesionalų, tačiau kur kas paprasčiau ir greičiau.

Gustavsberg_vonios_maisytuvas
termostatinis vonios maišytuvas. Šaltinis: Gustavsberg.com

Kaip priešprieša – jei norėtumėte maišytuvą montuoti į plieninę vonią, Jums tai kainuotų didelius pinigus, o pats procesas užtruktų labai ilgai, nes toks sprendimas reikalauja skyles paruošti dar gamykloje, vonios gamybos proceso metu. Tikslios sumos įvardinti negalėsime, tačiau garantuojame, jog visas šis malonumas Jums papildomai kainuotų tūkstantį ar kelis tūkstančius Eurų ir laukimas galėtų išsitęsti nuo 2 iki 4 mėnesių.

Koks numatytas biudžetas voniai?

 

Tikriausiai tai vienas iš lemiamų veiksnių, pasirenkant ir vonią. Sutikite, biudžetas yra svarbu. Ypatingai tai pasijaučia, kuomet statomi ar renovuojami visi namai, nes kiekviena smulkmena pasirodo brangesnė, nei kad manėte prieš pradėdami domėtis. Vonių kainos prasideda apytiksliai nuo 50-60€ ir gali siekti kelis tūkstančius eurų, ar dar daugiau, todėl svarbu nusistatyti savo galimybių ribas.

Žinoma, tikriausiai visi suprantame, jog vonia už 50€ neatrodo labai brangus pirkinys, tačiau kartu, tokia kaina nesuteikia pagrindo manyti, jog tai ilgaamžis daiktas. Jei pagalvoti geriau, vargu ar įmanoma tokios apimties produktą kažkur pagaminti iš tinkamų, kokybiškų ir nekenksmingų medžiagų, sumokėti darbuotojams atlyginimus, atgabenti į Lietuvą, eksponuoti ir dar uždirbti pardavus vonią – tiesiog sunkiai įtikima.

Taigi, nusistatėte biudžetą. Kas toliau? Galite peršokti dalį straipsnio ir pažiūrėti mūsų pasiūlymus su turimu biudžetu arba panagrinėti kokie vonių tipai egzistuoja. Žinoma rasite ir jų privalumus, trūkumus bei palyginimo lentelę. 

 Vonių tipai

Vonios medžiagos

 • Akmens masės vonios

Šios tipo vonios, gaminamos iš keletos sluoksnių. Pagrindą sudaro akmens masės liejinys, suteikiantis voniai formą ir stabilumą. Viršutiniai sluoksniai – emalės padengimai, suteikiantis voniai spalvą, atsparumą įbrėžimams.

Lieto akmens vonios pasižymi stabilumu (dėl savo nemažo svorio), jos labai gerai išlaiko vandens šilumą, atsparios įbrėžimams. Technologinės galimybės leidžia šio tipo vonias nudažyti norima spalva, išorinė vonios dalis puikiai atrodo, net neuždengus apdailine plokšte ir dažnu atveju, jos parduodamos jau su kojelėmis, todėl beliks išsirinkti tik norimą vonios sifoną!

 • Akrilinės vonios

Šaltinis: Ravak.lt | Rosa II

 

Šio tipo vonios gaminamos iš akrilo bei rišamųjų medžiagų. Pats akrilas yra skaidrus termopolastinis polimeras. Jei kalbant paprastai tai sintetinis pluoštas. Šis junginys atsparus saulės UV spinduliams, atsparus nežymiems įbrėžimams, lengvai formuojamas, lankstus. Dėl pagaminimo paprastumo, šio tipo vonios yra šiek tiek pigesnės lyginant su akmens mase. Akrilinių vonių svoris svyruoja nuo 20kg ir gali siekti 60kg priklausomai nuo modelio bei dydžio. Standartinės, klasikinės vonios svoris apie 30kg. Kaip matote, svoris nėra didelis, todėl nors voniai ir nieko nutikti neturėtų, nejauku lipti ant tokios vonios krašto papildomai jos nesutvirtinus.

 • Plieninės vonios

Tai vienos tvirčiausių ir atspariausių vonių. Dažniausiai šios vonios gaminamos iš nerūdijančio plieno lakštų, kurių storis būna apie 2-3,5m ir padengiamos emale. Keletas šio tipo trūkumų – tuščia vonia yra gan šalta, todėl prisilietimai nėra malonūs, tekantis vanduo sukelia barškėjimo garsus, o šiltą vandenį išlaiko ne taip jau ilgai. Žinoma, keletas gudrybių tam yra – galima pasinaudoti garso izoliacinėmis juostomis, kurias dažnu atveju rekomenduoja gamintojai, arba vonios apačią užpildyti statybinėmis putomis. Šios vonios taip pat dažnu atveju neturi pritaikytų apdailinių plokščių, todėl tenka ieškoti universalių plastiko vonių apdailinių plokščių arba apklijuoti plytelėmis.

 • Špižinės vonios

Vonios patikimos, ilgaamžės, kuo daugelis iš mūsų ir įsitikino, nes tai bene populiariausia vonia iš sovietmečio. Yra keletas gamintojų, kurie visdar siūlo šios medžiagos vonias, tačiau jų dydžių ir formų pasirinkimas itin siauras, o vonios pakankamai sunkios, todėl sunku įžvelgti privalumus, kai aplink tiek alternatyvų.

 • Medinės vonios

Medine_vonia
šaltinis: Pinterest

 

Neabejotinai, tai viena iš prabangiausių medžiagų, nes sukurti medinę vonią – tai ilgai trunkantis iššūkis, reikalaujantis daug rankų darbo bei kokybiškų medžiagų. Sutikite, iš medžio drožlių ir lako nesulipdysite drėgmei atsparios ir ilgaamžės vonios. Kaip bebūtų, šio tipo vonios reikalauja ir atidžios priežiūros, dėl savo paviršiaus jautrumo. Nusprendę turėti šios medžiagos vonią, turėsite nusiteikti paieškoms, atidžiam pirkimui ir ilgam laukimui. Ne kiekvienas Lietuvoje esantis pardavėjas galės Jums pasiūlyti šią prabangą. Pirkinio kaina gali siekti keliolika tūkstančių eurų, todėl turite būti tvirtai apsisprendę dėl modelio bei atspalvio. Garantuojame, jog vonios nebus Lietuvos sandėlyje ir vargu ar apskritai kokiame nors sandėlyje. Dažnu atveju, tai užsakomoji prekė, kurią gamina, tik suderinus detales su pirkėju.

 • Kompozicinės medžiagos

Medžiagų yra ir daugiau, tačiau pasirinkome vieną iš įdomesnių – Villeroy&Boch gamintojo patentuotą „Quaryl“ medžiagą. Pavadinimas sugalvotas pačio gamintojo, kuris savyje turi paslėtą informaciją apie save – šio tipo vonios pagamintos iš akrilo ir kvarco junginio bei papildomų rišamųjų medžiagų. Ši medžiaga yra tvirtesnė ir atsparesnė už akrilą, tuo pačiu ir sunkesnė, todėl jaučiamas papildomas stabilumas bei komfortas. Žinoma, tokios vonios turi aukštesnę kainą, o ir gamintojas tik vienas, todėl konkurencijos šios medžiagos vonioms nėra. Trumpas vaizdo įrašas apie šią medžiagą – Youtube.

Vonių palyginimo lentelė

Norėtume pabrėžti, jog lentelėje esantys vertinimai yra tik mūsų nuomonė, kurią susidarėme ne vienerius metus dirbdami su šia produkcija, vykdami į mokymus bei produktų pristatymus, o ir namuose patiems besinaudojant.

vonios_medziagu_palyginimo_lentele
Vonios medžiagų palyginimas

* Kompozicinėmis medžiagomis lentelėje laikome Villeroy&Boch patentuotą Quaryl medžiagą.
* Geriausias vertinimas 3 žvaigždės, prasčiausias 1 žvaigždė
*Ilgaamžiškumas – medžiagos patvarumas laikotarpyje. Vertinimas remiasi tik asmeniniais potyriais, sukaupta patirtimi ir medžiagų savybių įvertinimu. 
* Priežiūra – Mūsų objektyvia nuomone, vertinome kaip sudėtinga prižiūrėti vonios paviršių.
* Išvaizda/pojūtis – Mūsų nuomonės apie kiekvienos iš medžiagų bendrą išvaizdą ir pojūčius, naudojantis vonia.
* Montavimas – vertinome sudėtingumą sumontuoti vonią patiems. Suprantame, jog tai individualus klausimas, tačiau vertinome instrukcijas, kompotentų sujungimą, apdailos galimybes.
* Kainų lygiai – abstraktūs, skirti medžiagoms vertinti. Tarp skirtingų modelių, dizainų ir kitų privalumų galima atrasti pigesnių ir brangesnių variantų.

Montavimo būdas

Vonios gali būti statomos laisvai, nors ir vonios viduryje arba montuojamos prie sienos ilgąja dalimi arba į kampą.

 • Laisvai pastatomos vonios
 • Stačiakampės, klasikinės vonios montuojamos prie sienos
 • Asimetrinės ir kampinės vonios montuojamos į kampą.

Vonios forma

Nors vonių formų šiuo metu yra begalė, išskyrėme tik kelias populiaresnes ir labiau paplitusias.

 • Ovalo formos
 • Stačiakampio formos
 • Kiaušinio formos

Vonios spalva


Su dabartine pasiūla, spalvotą vonią gauti itin lengva. Kaip jau minėjome, gamintojai stengdamiesi įtikti Jūsų individualumui, prisitaikė ir gana greitai, žinoma už papildomus pinigus Jums pagamina tokios spalvos vonią, kokios tik įnorėsite! Ilgą laiką vonios kambario interjere vyravo balta spalva, tačiau vis dažniau pastebima juodos spalvos tendencija – kodėl gi ne? Viena iš labiau žinomų, patikimesnių gamintojų – Vispool (Latvija), siūlo virš 154 spalvų ir dar keletos įvairesnių padengimų.

Spalvota_vonia_vispool
Šaltinis: Vispool.com

Vonių pasiūlymai turimam biudžetui

Optimalūs  vonios pasirinkimai. Biudžetas 100-250 Eurų

Nors biudžetas nėra itin didelis, tačiau manome, jog variantų rasti galima. Už tokią sumą galima įsigyti standartinių matmenų plieninę vonią arba aptikus gerą pasiūlymą – akrilinę. Tiek vienu, tiek kitu atveju reikėtų būti pasiruošus svarbiems momentams:

 1. Dauguma vonių parduodamos be kojelių, todėl atidžiai peržiūrėkite siūlomą komplektaciją, o jei kojelės perkamos atskirai, pasidomėkite jų kaina ir likučiu tiekėjo sandėliuose.
 2. Įvertinkite, jog voniai yra labai svarbu įsigyti sifoną (vandens perpylimo mechanizmą). Ši dalis taip pat nėra komplekto dalis ir perkama atskirai, todėl galutinę vonios kainą sudarys: vonia, kojelės ir sifonas.
 3. Bene visos plieninės vonios neturi šoninių apdailos plokščių, todėl įsigyję šio tipo vonią, turite būti numatę apdailines plokštes ar plyteles, ko pasekoje bendra vonios pastatymo kaina išaugs.

Keletas pasiūlymų, kurie atitiktų biudžetą (tikslios kainos gali skirtis nuo pasirinkto dydžio,komplektacijos ir pardavėjo):

 • Kaldewei (Saniform Plus) Plieninė vonia
 • Ravak (Vanda II) akrilinė vonia
 • Roltechnik (Malibu, Vanesa, Mini) akrilinės vonios
 • Kyma (Indra,Lina) akrilinės vonios
 • Ideal Standard (Playa, Hotline) akrilinės vonios
 • Cersanit gamintojas siūlo nemažą modelių gamą, kuri telpa šiuose biudžeto rėmuose.

Žinoma, dauguma išvardintų modelių bus klasikinės stačiakampio formos, todėl norint turėti kampinę, asimetrinę ar kitos medžiagos vonią reikia pasiruošti didesnį biudžetą.

Optimalūs vonios pasirinkimai. Biudžetas 250-600 Eurų

Tikriausiai, tai populiariausios biudžeto ribos, tarp vonių pirkėjų, todėl pasiūlyti tikrai yra ką! Pasirinkimas tarp medžiagų, formų, gamintojų tikrai platus, todėl atrinkome keletą įdomesnių ir populiaresnių modelių. Esant pageidavimams šį sąrašą ateityje išplėsime.

Skiriama pinigų suma yra optimali, todėl galite tikėtis ir estetiškos, kokybiškos vonios bei jos komplektacijos.

 • Paa Vario (laisvai pastatoma), Tre Grande (asimetrinė),Verso (laisvai pastatoma);
 • Vispool Piccola (kampinė vonia), Classica, Londra, Nordica, Viana (prie sienos montuojamos vonios);
 • Ravak – Galite pasirinkti šio gamintojo didžiąją dalį modelių, įtilpdami į nustatytą biudžėtą. Pasikartosime – galutinė suma priklauso nuo Jūsų pasirinktų komplektacijos dalių (sifono, kojelių, apdailos plokšių), todėl rinkdamiesi, būkite atidūs, jog galutinė suma Jūsų nemaloniai nenustebintų. 
 • Kyma – Jei norisi akrilinės vonios, šilto ir efektyvaus garantinio aptarnavimo, galite išsirinkti beveik visus šio gamintojo modelius ir neišlipsite iš savo nustatytos biudžeto ribos;
 • Kaldewei plieninės vonios (Puro, Cayono, Saniform plus);
 • Villeroy&Boch Quaryl medžiagos vonia – Oberon (170×70, 170×75).

 

Optimalūs vonios pasirinkimai. Biudžetas 600-1000 Eurų

Šiame tarpsnyje papildomai prisideda tik didesnė modelių ir dydžių įvairovė. Atsiranda daugiau pasirinkimo laisvės, renkantis lieto akmens vonią. Keletas įdomesnių variantų pasvarstymams:

 • Vispool Gloria, Evento, Onda, Famosa, Marea
 • Ravak Lovestory II pilnas vonios komplektas, Chrome
 • Paa Bel Canto, Vario Grande
 • Villeroy&Boch Squaro (panašu, jog lietuvos pardavėjai vykdo šiam modeliui akcija, nes standartinė kaina, išeitų už 1000€ ribos).
 • Villeroy&Boch Oberon (180×80)

 

Optimalūs vonios pasirinkimai. Biudžetas 1000 Eurų ir daugiau

Šiame tarpsnyje atsiranda platesnės galimybės pasirinkti laisvai pastatomą vonią. Keletas gražesnių variantų:

 • Ravak Freedom O, Freedom R;
 • Paa Opera, Andante, Amore;
 • Vispool Quadro,Impero, Gloria;

 

Kur įsigyti?

Suprantama, geriausios vietos nenurodysime, nes ji neegzistuoja. Iš patirties galime pasakyti, jog visos pardavimo vietos yra geros, tačiau kiekvienam ji savaip gera. Visi turime savus vertinimo kriterijus, todėl geriausias patarimas būtų – skirti šiek tiek laiko, nuspręsti kokio tipo vonia Jus domina, surasti saloną, kuriame galėtumėte įlipti į vonią, atsigulti, patikrinti kaip joje jaučiatės ir nepamirškite patikrinti internetinių parduotuvių, kurios dažnu atveju gali pateikti Jums gerą pasiūlymą (jei ne kainos prasme, tai aptarnavimo kokybe).

Trumpi patarimai papildomiems apsvarstymams:

 • Kokią vandens šildymo sistemą naudojate namuose? Jei tai boileris, tuomet koks jo veikimo principas? Ar funkcinės galimybės leis prileisti vonią karštu vandeniu? Svarstant, nepamirškite, jog pilnos vonios prileisti nereikia, kadangi atsigulus, vonioje vandens lygis pakils nuo Jūsų kūno.
 • Vonios svoris nėra ypatinga problema, kol namų praėjimai yra platūs, o vonios kambarys pirmame namo aukšte. Planuojant vonios kambarį įsirengti antrame aukšte, reikėtų apgalvoti vonios užnešimo galimybę, nes neretas atvejis, kuomet nėra įmanoma vonią užnešti ir tilpti per siaurus laiptų posūkius. Tuomet reikia priimti skaudžius piniginius sprendimus – vonios grąžinimas pardavėjui arba vonios įkėlimas su kranu į antrą aukštą, nors tai ne visuomet tinkamas sprendimas.

REKVIZITAI
Indrė Liktoravičienė
Ind. Veiklos nr. 945711
+370 646 53924
info@interjerofabrikas.lt

 

REKLAMA

Sužinoti plačiau

 

SEKITE MUS