Renkamės vonios maišytuvą

Kaip išsirinkti maišytuvą voniai?

 

Iš pirmo žvilgsnio, išsirinkti maišytuvą voniai atrodo paprasta užduotis, todėl daugelis nesvarsto apie šį produktą iki pat paskutinės akimirkos, kuomet jau reikia jį montuoti.

Tačiau pradėjus domėtis, kokį maišytuvą galite pasirinkti, paaiškėja, jog ne veltui santechnika yra gana komplikuotas reikalas ir tai liečia visus jos gaminius. Šiek tiek panaršius internete ar pavaikščiojus po vonios įrangos salonus, pradedate suprasti, jog yra ne tik spalvos, formos, dydžiai, skirtingi technologiniai sprendimai, komplektai tačiau ir labai platus kainų ir modelių pasirinkimas… Tuomet ir kyla daugybė abejonių, dėl sprendimo.

Mes padėsime Jums apžvelgti keletą populiarių apsvarstymų, renkantis maišytuvą voniai!

Techniniai momentai

 

Įprasti prie sienos montuojami maišytuvai turi pajungimus karštam ir šaltam vandeniui. Dažniausiai tarp šių pajungimų yra 150mm atstumas su 12mm paklaida. Žinoma, vertėtų atkreipti dėmesį į šį matmenį, jog nebūtų taip, kad įsigytas maišytuvas negalės būti prijungtas prie vandens sistemos.

Iš grindų montuojami maišytuvai. Čia keli svarbūs dalykai – pirma, tokio tipo maišytuvai turi dvi privalomas dalis. 

Pirmoji – potinkinė, antroji – matoma. Vandentiekio sistema atvedama iki vietos, kurioje planuojama montuoti maišytuvą. Tuomet sistemos vamzdžiai prijungiami prie potinkinės dėžutės ir paruošiamos grindys. Paruošus grindis paliekamas prijungimas viršutinei maišytuvo daliai.
Antra – įvertinkite maišytuvo snapo ilgį, pastatymo vietą ir vonios kraštus, jog būtų patogu pripilti vonią ir niekas nekliudytų.

Į vonios kraštą montuojamas maišytuvas, kaip ir į grindis montuojami maišytuvai, turi virštinkinę ir potinkinę dalis. Dėl šios detalės, dažniausiai neįvertinamas įsigyjimo laikas ir kaina, nes dažnu atveju parduotuvės vaizduoja matomos dalies kainą, o potinkinė dalis perkama atskirai ir jos kaina būna tokio paties dydžio arba net brangesnė. Būtinai turite įvertinti šį aspektą planuodami biudžetą vonios įrangai.

Papildomai reikėtų pasidomėti ar vonios kraštas pakankamai platus, jog galėtų būti įmontuotas maišytuvas ir nepamirškite, jog ne visų medžiagų vonios tinka skylių išgręžimui. Plačiau apie tai galite rasti straipsnyje – kaip išsirinkti vonią?

Maišytuvo išvaizda

 

Tikriausiai tai pats sudėtingiausias klausimas, ypač kuomet renkamės daiktą, kuriuo džiaugsimės mažiausiai 5 metus, o tikriausiai ir kur kas ilgiau. Deja, padėti šiuo klausimu yra gana sudėtinga, dėl vienos paprastos priežasties – dėl skonio nesiginčijama, tad kas vienam gali atrodyti ne itin patraukliai, kitą sužavi.

Klasika išliks blizgūs, chromuoti maišytuvai, kurie tinka praktiškai prie bet kokio Jūsų sumanymo, tačiau smarkiai populiarėja matinia maišytuvai, ypač juodos spalvos. Ir manantiems, jog teks papildomai juos šveisti, jog nesimatytų kalkių, galime pasakyti, jog bet kurios spalvos maišytuvą teks prižiūrėti lygiai taip pat!

Žinoma, norintiems išskirtinių pojūčių vonios kambaryje ir planuojantiems ekrevagantiškus interjerus, gamintojai siūlo visą paletę tiek matinių, tiek blizgių, tiek šlifuoto metalo koloritą, todėl tikrai rasite viską ko reikia. Reikėtų tik paminėti, jog tikrai ne visi modeliai laikomi Lietuvos sandėliuose, todėl gali tekti luktelti, kol jie bus atgabenti. Taip pat ir kaina palyginti su standartinėmis spalvomis yra gerokai aukštesnė.

Termostatinis maišytuvas

 

Termostatinis maišytuvas

Tikriausiai bene svarbiausias klausimas šiuo momentu – kokį pasirinkti maišytuvą: termostatinį ar įprastą?

Mes už termostatinį maišytuvą dėl kelių aspektų, tačiau tai nereiškia, jog jis 100% geresnis už įprastus!

1. Termostatinis maišytuvas apsaugo nuo apsiplikymo.

Pagrindinis skirtumas nuo įprastų maišytuvų – termostatas, esantis maišytuvo viduje. Jo užduotis – užtikrinti, jog sumažėjus šalto vandens slėgiui sistemoje, Jūs negautumėte itin karšto vandens pliūpsnio iš dušo galvutės. Pajutęs sumažėjimą termostatas sumažina ir karšto vandens pralaidumą, todėl galite mėgautis tolygia temperatūra.

Termostatas vonios arba dušo maišytuvuose

2. Termostatinis maišytuvas sutaupo šiek tiek laiko ir vandens.

Praktiškai visi modeliai yra su dvejomis rankenėlėmis iš maišytuvo šonų. Viena jų reguliuoja vandens srovės stiprį, o antroji temperatūrą. Pradinė temperatūros riba – 38-40 laipsnių, todėl tik įjungę vandens srovę gausite sureguliuotos temperatūros vandenį. Tokiu būdu Jums nereikės laiko ir vandens išteklių reguliuojant iki tinkamos kūnui vandens temperatūros.

3. Termostatinį maišytuvą galima įsigyti už praktiškai panašią kainą, kaip ir įprasto.

Dėl itin didelės šių maišytuvų paklausos, gamintojai pagamina itin didelius jų kiekius, kas leidžia šiek tiek sumažinti gamybos kaštus ir atpiginti prekes. Taip mes galime įsigyti šio tipo maišytuvus už tikrai patrauklią kainą.

4. Modernesnis dizainas.

Suprantama tai individualus dalykas, tačiau daugelio žmonių nuomone, termostatinis maišytuvas (standartinis) turi modernesnę ir patrauklesnę išvaizdą.

Maišytuvas ilgu snapu

Tai gana senos technologijos maišytuvai, plačiau naudojami buvo prieš 20 ir daugiau metų. Daugelis mūsų prie tokio maišytuvo esame pratę ir dirbant su vonios įranga tikrai teko pastebėti blėstančią tačiau neužgęsusią šio tipo maišytuvų paklausą.

Maišytuvas ilgu snapu

Kodėl pasirinkimas toks mažas?
Ilgus metus dirbantys konstruktoriai, inžinieriai bei projektuotojai eliminavo keletą papildomų judančiš dalių iš maišytuvo, jog jis būtų kokybiškesnis. Trumpo snapo maišytuvai neturi jungties tarp snapo ir pagrindinės dalies, todėl laikui bėgant neatsiranda lašėjimų pro tarpines, kaip kad būdavo su ilgo snapo maišytuvais. Na ir žinoma, gamintojai visuomet paklūsta esamom tendencijom bei stiliaus pokyčiams, kuriuos inicijuoja patys žmonės besirinkdami prekes.

Gamintojai

Tikriausiai nesuklysime pasakę, jog didžiąja dalimi Lietuvoje vyrauja Lenkijos ir Kinijos produkcija (tai daugiau nuomonė, remiantis kai kurių prekybos tinklų dydžiu ir pardavimo mąstais). Žinoma, tikriausiai tai lemia ir kainų lygis.
Vieni iš žinomesnių bei taip pat populiarių gamintojų yra Vokietijos bei Skandinavijos gamintojai: Hansgrohe, Grohe, Oras, Gustavsberg, Ideal Standard ir keletas kitų..

Ar jie geresni už maišytuvus gamintus Lenkijoje ar Kinijoje? Tikriausiai vienareikšmio atsakymo nėra, nes dauguma žinomų gamintojų, dalį padalinių yra išskaidę po visą pasaulį, tad Vokietijos kompanijos maišytuvas nebūtinai bus surinktas Vokietijoje. Tačiau ar tai blogai? – Ne.

Atsakymas būtų toks – reikia pasidomėti kiekvienu gamintoju atskirai. Jo garantinėmis sąlygomis, servisais, aptarnavimais bei atstovybėmis. Jei prekinį ženklą atstovauja vienas pardavėjas – ateityje gali būti kėblu, jei iškils atsarginių dalių poreikis, ar atsiras gamyklos brokas.

Todėl jei Lenkijos kompanija parduoda maišytuvus už Jums priimtiniausią kainą, turi atstovus Lietuvoje, garantinio serviso sistemą, platų pardavėjų tinklą, ilgametę patirtį – tikėtina, jog įsigysite kokybišką maišytuvą ir neturėsite problemų. Tačiau tokių kompanijų vienetai, o minėtieji Vokietijos ir Skandinavijos gamintojai turi ilgametę patirtį (kai kurie gamintojai siekia šimtmečius). Su sukaupta patirtimi ateina ir kokybės bei aptarnavimo garantas, todėl juos pasirinkę dažnu atveju neturėsite jokių problemų.