Renkamės vonios maišytuvą

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Kaip išsirinkti maišytuvą voniai?

 

Iš pirmo žvilgsnio, išsirinkti maišytuvą voniai atrodo paprasta užduotis, todėl daugelis nesvarsto apie šį produktą iki pat paskutinės akimirkos, kuomet jau reikia jį montuoti.

Tačiau pradėjus domėtis, kokį maišytuvą galite pasirinkti, paaiškėja, jog ne veltui santechnika yra gana komplikuotas reikalas ir tai liečia visus jos gaminius. Šiek tiek panaršius internete ar pavaikščiojus po vonios įrangos salonus, pradedate suprasti, jog yra ne tik spalvos, formos, dydžiai, skirtingi technologiniai sprendimai, komplektai tačiau ir labai platus kainų ir modelių pasirinkimas… Tuomet ir kyla daugybė abejonių, dėl sprendimo.

Mes padėsime Jums apžvelgti keletą populiarių apsvarstymų, renkantis maišytuvą voniai!

Techniniai momentai

 

Įprasti prie sienos montuojami maišytuvai turi pajungimus karštam ir šaltam vandeniui. Dažniausiai tarp šių pajungimų yra 150mm atstumas su 12mm paklaida. Žinoma, vertėtų atkreipti dėmesį į šį matmenį, jog nebūtų taip, kad įsigytas maišytuvas negalės būti prijungtas prie vandens sistemos.

Iš grindų montuojami maišytuvai. Čia keli svarbūs dalykai – pirma, tokio tipo maišytuvai turi dvi privalomas dalis. 

Pirmoji – potinkinė, antroji – matoma. Vandentiekio sistema atvedama iki vietos, kurioje planuojama montuoti maišytuvą. Tuomet sistemos vamzdžiai prijungiami prie potinkinės dėžutės ir paruošiamos grindys. Paruošus grindis paliekamas prijungimas viršutinei maišytuvo daliai.
Antra – įvertinkite maišytuvo snapo ilgį, pastatymo vietą ir vonios kraštus, jog būtų patogu pripilti vonią ir niekas nekliudytų.

Į vonios kraštą montuojamas maišytuvas, kaip ir į grindis montuojami maišytuvai, turi virštinkinę ir potinkinę dalis. Dėl šios detalės, dažniausiai neįvertinamas įsigyjimo laikas ir kaina, nes dažnu atveju parduotuvės vaizduoja matomos dalies kainą, o potinkinė dalis perkama atskirai ir jos kaina būna tokio paties dydžio arba net brangesnė. Būtinai turite įvertinti šį aspektą planuodami biudžetą vonios įrangai.

Papildomai reikėtų pasidomėti ar vonios kraštas pakankamai platus, jog galėtų būti įmontuotas maišytuvas ir nepamirškite, jog ne visų medžiagų vonios tinka skylių išgręžimui. Plačiau apie tai galite rasti straipsnyje – kaip išsirinkti vonią?

Maišytuvo išvaizda

 

Tikriausiai tai pats sudėtingiausias klausimas, ypač kuomet renkamės daiktą, kuriuo džiaugsimės mažiausiai 5 metus, o tikriausiai ir kur kas ilgiau. Deja, padėti šiuo klausimu yra gana sudėtinga, dėl vienos paprastos priežasties – dėl skonio nesiginčijama, tad kas vienam gali atrodyti ne itin patraukliai, kitą sužavi.

Klasika išliks blizgūs, chromuoti maišytuvai, kurie tinka praktiškai prie bet kokio Jūsų sumanymo, tačiau smarkiai populiarėja matinia maišytuvai, ypač juodos spalvos. Ir manantiems, jog teks papildomai juos šveisti, jog nesimatytų kalkių, galime pasakyti, jog bet kurios spalvos maišytuvą teks prižiūrėti lygiai taip pat!

Žinoma, norintiems išskirtinių pojūčių vonios kambaryje ir planuojantiems ekrevagantiškus interjerus, gamintojai siūlo visą paletę tiek matinių, tiek blizgių, tiek šlifuoto metalo koloritą, todėl tikrai rasite viską ko reikia. Reikėtų tik paminėti, jog tikrai ne visi modeliai laikomi Lietuvos sandėliuose, todėl gali tekti luktelti, kol jie bus atgabenti. Taip pat ir kaina palyginti su standartinėmis spalvomis yra gerokai aukštesnė.

Termostatinis maišytuvas

 

Termostatinis maišytuvas

Tikriausiai bene svarbiausias klausimas šiuo momentu – kokį pasirinkti maišytuvą: termostatinį ar įprastą?

Mes už termostatinį maišytuvą dėl kelių aspektų, tačiau tai nereiškia, jog jis 100% geresnis už įprastus!

1. Termostatinis maišytuvas apsaugo nuo apsiplikymo.

Pagrindinis skirtumas nuo įprastų maišytuvų – termostatas, esantis maišytuvo viduje. Jo užduotis – užtikrinti, jog sumažėjus šalto vandens slėgiui sistemoje, Jūs negautumėte itin karšto vandens pliūpsnio iš dušo galvutės. Pajutęs sumažėjimą termostatas sumažina ir karšto vandens pralaidumą, todėl galite mėgautis tolygia temperatūra.

Termostatas vonios arba dušo maišytuvuose

2. Termostatinis maišytuvas sutaupo šiek tiek laiko ir vandens.

Praktiškai visi modeliai yra su dvejomis rankenėlėmis iš maišytuvo šonų. Viena jų reguliuoja vandens srovės stiprį, o antroji temperatūrą. Pradinė temperatūros riba – 38-40 laipsnių, todėl tik įjungę vandens srovę gausite sureguliuotos temperatūros vandenį. Tokiu būdu Jums nereikės laiko ir vandens išteklių reguliuojant iki tinkamos kūnui vandens temperatūros.

3. Termostatinį maišytuvą galima įsigyti už praktiškai panašią kainą, kaip ir įprasto.

Dėl itin didelės šių maišytuvų paklausos, gamintojai pagamina itin didelius jų kiekius, kas leidžia šiek tiek sumažinti gamybos kaštus ir atpiginti prekes. Taip mes galime įsigyti šio tipo maišytuvus už tikrai patrauklią kainą.

4. Modernesnis dizainas.

Suprantama tai individualus dalykas, tačiau daugelio žmonių nuomone, termostatinis maišytuvas (standartinis) turi modernesnę ir patrauklesnę išvaizdą.

Maišytuvas ilgu snapu

Tai gana senos technologijos maišytuvai, plačiau naudojami buvo prieš 20 ir daugiau metų. Daugelis mūsų prie tokio maišytuvo esame pratę ir dirbant su vonios įranga tikrai teko pastebėti blėstančią tačiau neužgęsusią šio tipo maišytuvų paklausą.

Maišytuvas ilgu snapu

Kodėl pasirinkimas toks mažas?
Ilgus metus dirbantys konstruktoriai, inžinieriai bei projektuotojai eliminavo keletą papildomų judančiš dalių iš maišytuvo, jog jis būtų kokybiškesnis. Trumpo snapo maišytuvai neturi jungties tarp snapo ir pagrindinės dalies, todėl laikui bėgant neatsiranda lašėjimų pro tarpines, kaip kad būdavo su ilgo snapo maišytuvais. Na ir žinoma, gamintojai visuomet paklūsta esamom tendencijom bei stiliaus pokyčiams, kuriuos inicijuoja patys žmonės besirinkdami prekes.

Gamintojai

Tikriausiai nesuklysime pasakę, jog didžiąja dalimi Lietuvoje vyrauja Lenkijos ir Kinijos produkcija (tai daugiau nuomonė, remiantis kai kurių prekybos tinklų dydžiu ir pardavimo mąstais). Žinoma, tikriausiai tai lemia ir kainų lygis.
Vieni iš žinomesnių bei taip pat populiarių gamintojų yra Vokietijos bei Skandinavijos gamintojai: Hansgrohe, Grohe, Oras, Gustavsberg, Ideal Standard ir keletas kitų..

Ar jie geresni už maišytuvus gamintus Lenkijoje ar Kinijoje? Tikriausiai vienareikšmio atsakymo nėra, nes dauguma žinomų gamintojų, dalį padalinių yra išskaidę po visą pasaulį, tad Vokietijos kompanijos maišytuvas nebūtinai bus surinktas Vokietijoje. Tačiau ar tai blogai? – Ne.

Atsakymas būtų toks – reikia pasidomėti kiekvienu gamintoju atskirai. Jo garantinėmis sąlygomis, servisais, aptarnavimais bei atstovybėmis. Jei prekinį ženklą atstovauja vienas pardavėjas – ateityje gali būti kėblu, jei iškils atsarginių dalių poreikis, ar atsiras gamyklos brokas.

Todėl jei Lenkijos kompanija parduoda maišytuvus už Jums priimtiniausią kainą, turi atstovus Lietuvoje, garantinio serviso sistemą, platų pardavėjų tinklą, ilgametę patirtį – tikėtina, jog įsigysite kokybišką maišytuvą ir neturėsite problemų. Tačiau tokių kompanijų vienetai, o minėtieji Vokietijos ir Skandinavijos gamintojai turi ilgametę patirtį (kai kurie gamintojai siekia šimtmečius). Su sukaupta patirtimi ateina ir kokybės bei aptarnavimo garantas, todėl juos pasirinkę dažnu atveju neturėsite jokių problemų.

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Jei radote bent mažą dalį Jums naudingos informacijos -  Pasidalinkite ir leiskite kokybiškam turiniui sklisti. Ačiū!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAMŲ ERDVĖS

GAUKITE NAUJIENAS PIRMIEJI

Gerbiame Jūsų privatumą ir puikiai suprantame reklaminių brukalų problemą, todėl pažadame ir įsipareigojame turimais elektroniais paštais nesidalinti su trečiaisiais asmenimis bei pateikti tik naudingą Jums informaciją!

Turite įgyvendintą projektą, kuriuo didžiuojatės? Pasidalinkite rezultatais bei įspūdžiais!

Siekiame pateikti kuo įvairesnės medžiagos, jog kiekvienas iš Jūsų atrastų viską, ko gali prireikti kuriant savo nuosavus namus, todėl labai laukiame visų Jūsų įgyvendintų projektų nuotraukų, aprašymų bei pastebėjimų. Galbūt sulauksite patarimų, nuomonių ir pripažinimo. Skatinsime prie projekto prisijungti ir profesionalus, jog sulauktumėte dar naudingesnių pavyzdžių!

Pasidaryk pats. Prieskonių auginimas virtuvėje

balandžio 15, 2019

PRIESKONIAI VIRTUVĖS INTERJERE     Nuolat pavydžiai nužvelgiate ant kaimynų palangių išsirikiavusius prieskonių vazonėlius? Bet tokį žolelių „darželį“ galite turėti ir Jūs! Idėjai įgyvendinti reikia nedaug laiko ir piniginių sąnaudų. Negana to, visa nesvarbu, ar gyvenate daugiabutyje, ar individualiame name, nes toks prieskonių „darželis“ gali įsikurti bet kurioje virtuvėje! Sodinimui reikės… Prieskonių rikiuotė ant virtuvės […]

Apšvietimas virtuvėje: kaip jį tinkamai įrengti?

balandžio 9, 2019

Ar žinojote, kad netinkamas apšvietimas gali sugriauti net ir prabangiausio interjero idilę? Ypač jis svarbus virtuvėje – vienoje centrinių namų ašių, kur verda tikrų tikriausias gyvenimas. Tinkamai parinkti ir įrengti šviestuvai leis komfortiškai jaustis ir namiškiams, ir svečiams. Bet visų pirma – šiek tiek apie virtuvės dydį ir apie tai, kodėl įrengiant apšvietimą reikėtų nepagailėti […]

10 nebrangių būdų atnaujinti virtuvės interjerą

balandžio 1, 2019

Virtuvėje praleidžiame nemažai laiko, todėl norisi, kad interjeras būtų ne tik funkcionalus, bet ir stilingas. Deja, kartais įsigyti naujų baldų ir kardinaliai atnaujinti interjero tiesiog nėra galimybių, ypač gyvenant nuomojamame būste, kurio virtuvės baldai skaičiuoja nebe pirmą dešimtmetį. O ir ne paslaptis, kad kokybiški virtuvės baldai – vieni brangiausių. Norint įsigyti virtuvės baldus su visa […]

Renkamės klozetą. Mūsų patarimai 2019 metams

kovo 27, 2019

Klozetas, nesvarbu ar pakabinamas ar pastatomas, yra dar viena svarbi dalis vonios įrangos dėlionėje. Sparčiai atsirandant naujiems gamintojams, modeliams bei technologijoms mes nesuspėjame susekti, koks klozetas visgi vertas „aukso vidurio“ tarp kainos ir kokybės. Noriu priminti, jog neveltui yra tiek daug pasirinkimo įvairovės – tiesiog vieno daikto, tinkančio visiems nėra. Tačiau žinant iš ko galite […]

Darbo erdvė svetainėje. Kaip ją įrengti skoningai ir funkcionaliai?

kovo 9, 2019

Gyvenant nedideliuose namuose, bet tuo pačiu norint maksimaliai išnaudoti visas erdves ir pritaikyti jas savo poreikiams, tenka pasitelkti kūrybiškumą. Geriausia – paversti kambarius daugiafunkciais, tad jie tarnauja ne vienam tikslui. Svetainė nebėra vien ik vieta svečiams priimti: jose dažnai įkurdinami valgomojo stalai, erdvės poilsiui ir skaitymui bei, žinoma, darbo zona. O ir šiuolaikiniai žmonės vis […]

Renkamės vonios maišytuvą

kovo 3, 2019

Kaip išsirinkti maišytuvą voniai?   Iš pirmo žvilgsnio, išsirinkti maišytuvą voniai atrodo paprasta užduotis, todėl daugelis nesvarsto apie šį produktą iki pat paskutinės akimirkos, kuomet jau reikia jį montuoti. Tačiau pradėjus domėtis, kokį maišytuvą galite pasirinkti, paaiškėja, jog ne veltui santechnika yra gana komplikuotas reikalas ir tai liečia visus jos gaminius. Šiek tiek panaršius internete […]

SUSISIEKITE SU MUMIS

INFO@INTERJEROFABRIKAS.LT

 

REKLAMA

PLAČIAU...

 © 2018 visos teisės saugomos