Renkamės grindų dangą miegamajam

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Kaip išsirinkti grindų dangą miegamajam kambariui?

 

Miegamojo grindų dangų pasirinkimas – itin platus, tačiau kai pradedame svarstyti, ko iš tiesų norime ir kuris variantas geriausiai tiktų, alternatyvų sumažėja. Miegamojo grindys turėtų būti jaukios ir šiltos (idealiu atveju – šildomos), atrodyti estetiškai, derėti prie bendro miegamojo ir visų namų interjero. Tad aptarsime dažniausiai pasirenkamas grindų dangas, jų privalumus ir trūkumus.

Kiliminė danga

 

Kiliminė danga – pati minkščiausia ir švelniausia, ji padės sukurti jaukų, šiluma dvelkiantį interjerą. Anot užsienio statistikos, tai populiariausia danga miegamiesiems: ją renkasi 41 proc. respondentų. Kiliminę dangą itin rekomenduojama rinktis visiems, kuriems aktualu izoliuoti garsą (pavyzdžiui, daugiabučių gyventojams) ir ilgiau išlaikyti šilumą. Dar vienas esminis privalumas – kiliminės dangos atspalvių, raštų bei tekstūrų gausa. Būtent todėl ši danga lengvai pritaikoma tiek klasikiniame, tiek ir moderniame miegamojo interjere.

Kiliminės dangos priežiūra yra sudėtingesnė. Ją reikės siurbti bent 1–2 kartus per savaitę, atsiradus dėmių – iš karto valyti specialiu valikliu, o 1 k. per metus – ir užsisakyti profesionalias valymo paslaugas. Dėmės į šią dangą įsigeria itin greitai, todėl jas sudėtinga pašalinti, todėl į miegamąjį nereikėtų neštis maisto, gėrimų, čia įleisti gyvūnų, ypač mažų.

Kiliminės dangos trūkumai. Kaip jau minėta, vienas didžiausių trūkumų – sudėtingesnė šios dangos priežiūra. Apie kiliminės dangos rinkimąsi gerai pasvarstyti reikėtų alergiškiems žmonėms – čia gali gausiau kauptis dulkės, o kartu – ir alergenai.

Kiliminės dangos kaina – nuo ~2 iki ~30 Eur už kv. m.

Šaltinis: Pinterest.com

Laminatas

 

Laminatą galima vadinti viena universaliausių ir bene dažniausiai pastaruoju metu pasirenkamų grindų dangų miegamajame. Laminatas vizualiai primena medieną ar net kitas dangas (akmenukų, odos, plytelių ir kt.) bei leidžia sukurti jaukų, patrauklų interjerą. Ši miegamojo grindų danga tarnaus ilgai, laikui bėgant nepakeis atspalvio, nenubluks, o labiausiai džiugina paprastas jos montavimas ir patraukli kaina.

Laminato priežiūra. Kokybiškas laminatas, lyginant su medinėmis grindimis, nėra toks jautrus drėgmei bei cheminėms medžiagoms, o viršutinis jo sluoksnis sukuria apsaugą, todėl laminuotas grindis galima prižiūrėti jums patogiausiu būdų – šluoti, siurbti ar plauti. Atkreipkite dėmesį, kad jei danga nėra pakankamai aukštos kokybės, dėl drėgmės gausos ji gali šiek tiek deformuotis. Dėmes iš laminato lengvai išvalysite acetonu.

Laminato trūkumai: ši danga, lyginant su kitomis, labiau braižosi. Bet, kita vertus, miegamajame su aukštakulniais nevaikštome, o šiuolaikinis laminatas – atsparesnis trinčiai ir braižymuisi. Dar vienas trūkumų – nėra galimybių laminato atnaujinti, pvz., šlifuojant, tad nusidėvėjusį, sugadintą laminatą reikės keisti nauju. Taip pat laminatas yra kietas, ne toks jaukus kaip, pavyzdžiui, kiliminė danga, tad miegamajame galima patiesti kilimą.

Laminato kaina – nuo ~3,5 iki 25 Eur ir daugiau už kv. m.

Šaltinis: Pinterest.com

Medinės grindys miegamajame

 

Gana populiarus pasirinkimas miegamajame – medinės grindys. Jos būna dviejų tipų – lentų (masyvo) arba parketas. Grindimis naudojamas kietmedis, pasižymintis puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, tačiau miegamajame nebus daug vaikščiojama, todėl grindų dangai galima panaudoti ir minkštesnių rūšių – pušies ar eglės – medieną. Labiausiai medinės grindys vertinamos dėl autentiškos išvaizdos, natūralumo, spinduliuojamo jaukumo. Be to, jos visada madingos ir tinka prie bet kokio interjero.

Palankiau rinktis storesnes parketlentes – jas galėsite daugiau kartų šlifuoti ir perlakuoti. Parketlentės įprastai būna 10–22 mm storio. Parketlenčių šlifuojamojo sluoksnio storis yra iki 4 mm.

Medinių grindų priežiūra. Turint medines grindis, prireiks apsiginkluoti šluota ar dulkių siurbliu ir periodiškai – 1–2 k. per savaitę – grindis iššluoti arba išsiurbti. Medinės grindys yra jautrios agresyvesniems chemikalams ir drėgmei, todėl jas plauti reikėtų į vandenį įlašinus specialių valiklių ir gerai išgręžus šluostę.

Medinių grindų trūkumai. Pagrindinis trūkumas – didelė kaina. Taip pat galima paminėti ir gana sudėtingą šio tipo grindų dangos atnaujinimą (šlifavimas, lakavimas ir t. t.).

Medinių grindų kaina – nuo ~15 iki ~50 Eur už kv. m (parketlentės – šiek tiek pigesnės už grindines lentas).

Kamštinė grindų danga miegamajame

 

Dar vienas, tiesa, Lietuvoje mažiau populiarus grindų tipas, tinkamas ir miegamuosiuose – kamštinės dangos. Viduržemio jūrą supančiose šalyse, Afrikos šiaurinėje dalyje, Prancūzijos ir Italijos pietinėse dalyse auga ypatingos rūšies bei struktūros kamštiniai ąžuolai, naudojami žaliavų gamybai. Didžiausias kamštinės grindų dangos privalumas – natūralumas, ekologiškumas. Kamštinė mediena tinka mėgstantiems minkštas ir šiltas dangas. Kaip ir kiliminė, kamštinė danga pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis.

Kamštinių grindų priežiūra. Kamštines grindis išvalyti – itin paprasta: prireiks tik įprasto šepečio, vandens ir grindų ploviklio.

Kamštinės dangos trūkumai: gana aukšta kaina ir sudėtingesnė priežiūra, nes kas 5–7 m. kamštinę dangą reikės perlakuoti. Jei sudomino kamštinė grindų danga, galite daugiau pasidomėti jos privalumais ir trūkumais (thespruce.com).

Kamštinės grindų dangos kaina – ~20–45 Eur už kv. m.

Šaltinis: Pinterest.com

Kitos grindų dangos miegamajam ir pasirinkimo alternatyvos

 

Miegamajame galima kloti ir keramines plyteles, tačiau praktiškai mūsų klimato zonoje jos naudojamos itin retai. Dažniausiai jas renkasi šiltųjų kraštų gyventojai. Tačiau jei miegamojo grindys bus šildomos ir ieškoma netikėtų spendimų, galima drąsiai jas rinktis.

Šaltinis: Pinterest.com

Kad plytelėmis išklotos miegamojo grindys neatrodytų, o ir nebūtų tokios šaltos, po lova ar kambario centre galima patiesti kilimą. Kilimai papuoš ir kietą laminato ar bet kurią kitą dangą. Miegamasis – patalpa, kurioje visada rekomenduojama patiesti kilimą ar bent jaukų kilimėlį kojoms.

Dar viena pasirinkimo alternatyvų miegamajam – vinilinės (PVC) grindys. Vinilinė danga buvo itin populiari mūsų tėvų laikais, tačiau vis dar plačiai naudojama ir šiandien. Šiuolaikinė PVC grindų danga – kur kas atsparesnė, ilgiau tarnaujanti, paprastai išvaloma, visiškai nekenksminga ir gana neblogai papuošianti net ir miegamąjį. Platus spalvų ir faktūrų pasirinkimas taip pat leidžia dangą lengvai priderinti prie miegamojo interjero.

Ir tai ne vienintelės grindų dangos, tinkamos miegamajame. Svarbiausia pasirinkti dangą, kuri padėtų suderinti praktiškumą ir estetinius kriterijus.

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Jei radote bent mažą dalį Jums naudingos informacijos -  Pasidalinkite ir leiskite kokybiškam turiniui sklisti. Ačiū!

Įrašas iš:

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAMŲ ERDVĖS

GAUKITE NAUJIENAS PIRMIEJI

Gerbiame Jūsų privatumą ir puikiai suprantame reklaminių brukalų problemą, todėl pažadame ir įsipareigojame turimais elektroniais paštais nesidalinti su trečiaisiais asmenimis bei pateikti tik naudingą Jums informaciją!

Turite įgyvendintą projektą, kuriuo didžiuojatės? Pasidalinkite rezultatais bei įspūdžiais!

Siekiame pateikti kuo įvairesnės medžiagos, jog kiekvienas iš Jūsų atrastų viską, ko gali prireikti kuriant savo nuosavus namus, todėl labai laukiame visų Jūsų įgyvendintų projektų nuotraukų, aprašymų bei pastebėjimų. Galbūt sulauksite patarimų, nuomonių ir pripažinimo. Skatinsime prie projekto prisijungti ir profesionalus, jog sulauktumėte dar naudingesnių pavyzdžių!

Pasidaryk pats. Prieskonių auginimas virtuvėje

balandžio 15, 2019

PRIESKONIAI VIRTUVĖS INTERJERE     Nuolat pavydžiai nužvelgiate ant kaimynų palangių išsirikiavusius prieskonių vazonėlius? Bet tokį žolelių „darželį“ galite turėti ir Jūs! Idėjai įgyvendinti reikia nedaug laiko ir piniginių sąnaudų. Negana to, visa nesvarbu, ar gyvenate daugiabutyje, ar individualiame name, nes toks prieskonių „darželis“ gali įsikurti bet kurioje virtuvėje! Sodinimui reikės… Prieskonių rikiuotė ant virtuvės […]

Apšvietimas virtuvėje: kaip jį tinkamai įrengti?

balandžio 9, 2019

Ar žinojote, kad netinkamas apšvietimas gali sugriauti net ir prabangiausio interjero idilę? Ypač jis svarbus virtuvėje – vienoje centrinių namų ašių, kur verda tikrų tikriausias gyvenimas. Tinkamai parinkti ir įrengti šviestuvai leis komfortiškai jaustis ir namiškiams, ir svečiams. Bet visų pirma – šiek tiek apie virtuvės dydį ir apie tai, kodėl įrengiant apšvietimą reikėtų nepagailėti […]

10 nebrangių būdų atnaujinti virtuvės interjerą

balandžio 1, 2019

Virtuvėje praleidžiame nemažai laiko, todėl norisi, kad interjeras būtų ne tik funkcionalus, bet ir stilingas. Deja, kartais įsigyti naujų baldų ir kardinaliai atnaujinti interjero tiesiog nėra galimybių, ypač gyvenant nuomojamame būste, kurio virtuvės baldai skaičiuoja nebe pirmą dešimtmetį. O ir ne paslaptis, kad kokybiški virtuvės baldai – vieni brangiausių. Norint įsigyti virtuvės baldus su visa […]

Renkamės klozetą. Mūsų patarimai 2019 metams

kovo 27, 2019

Klozetas, nesvarbu ar pakabinamas ar pastatomas, yra dar viena svarbi dalis vonios įrangos dėlionėje. Sparčiai atsirandant naujiems gamintojams, modeliams bei technologijoms mes nesuspėjame susekti, koks klozetas visgi vertas „aukso vidurio“ tarp kainos ir kokybės. Noriu priminti, jog neveltui yra tiek daug pasirinkimo įvairovės – tiesiog vieno daikto, tinkančio visiems nėra. Tačiau žinant iš ko galite […]

Darbo erdvė svetainėje. Kaip ją įrengti skoningai ir funkcionaliai?

kovo 9, 2019

Gyvenant nedideliuose namuose, bet tuo pačiu norint maksimaliai išnaudoti visas erdves ir pritaikyti jas savo poreikiams, tenka pasitelkti kūrybiškumą. Geriausia – paversti kambarius daugiafunkciais, tad jie tarnauja ne vienam tikslui. Svetainė nebėra vien ik vieta svečiams priimti: jose dažnai įkurdinami valgomojo stalai, erdvės poilsiui ir skaitymui bei, žinoma, darbo zona. O ir šiuolaikiniai žmonės vis […]

Renkamės vonios maišytuvą

kovo 3, 2019

Kaip išsirinkti maišytuvą voniai?   Iš pirmo žvilgsnio, išsirinkti maišytuvą voniai atrodo paprasta užduotis, todėl daugelis nesvarsto apie šį produktą iki pat paskutinės akimirkos, kuomet jau reikia jį montuoti. Tačiau pradėjus domėtis, kokį maišytuvą galite pasirinkti, paaiškėja, jog ne veltui santechnika yra gana komplikuotas reikalas ir tai liečia visus jos gaminius. Šiek tiek panaršius internete […]

SUSISIEKITE SU MUMIS

INFO@INTERJEROFABRIKAS.LT

 

REKLAMA

PLAČIAU...

 © 2018 visos teisės saugomos