Potinkiniai rėmai. Ką verta žinoti prieš pasirenkant?

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Kas yra potinkinės sistemos ir kodėl Jums jų reikia?

 

Potinkinės sistemos – tai profilių, montuojamų į sieną kartu su santechniniais mazgais junginys. Tokios sistemos gali būti naudojamos pakabinamam klozetui, bide, dušo drenažo įrengimui bei praustuvo pastatymui. Apžvelgsime potinkines sistemas, skirtas klozetams.

Potinkinių rėmų populiarumą lemia pakabinamos keramikos estetiškas vaizdas, didesnė švara ir erdvės sutaupymas vonios kambaryje. Žinoma, prieš išsirenkant ir užsisakant potinkinį rėmą, kaip visuomet reikia atlikti namų darbus ir išsiaiškinti, koks geriausias, patikimiausias ir tinkamiausias Jūsų namams.

Be bičiulių bei giminaičių patarimų, dar siūlome peržvelgti mūsų paruoštą nuodugnų gidą.

Populiariausi potinkinių rėmų tipai

 

 • Žemas (82cm) potinkinis rėmas
  Šis tipas itin populiarus, dėl galimybės jį montuoti po vonios kambario langu. Dažnu atveju šis potinkinio rėmo tipas turi vandens nuleidimo funkciją tiek vertikaliai tiek horizontaliai, todėl vandens nuleidimo klavišas gali būti ir iš viršaus.
 • Siauras (8cm) potinkinis rėmas
  Tai tikriausiai populiariausias sprendimas, sutaupantis nemažai vietos vonios kambaryje. Montuojant į gipso kartono pertvarą, ji gali būti plonesnė. Žinoma, sumažintas bakelis turi mažesnę talpą nei standartiniame modelyje. Taip pat įvertinkite, tikrąjį rėmo storį, nes dažnu atveju tokiuose modeliuose drenažo vamzdis išsikiša papildomą centimetrą, todėl galutinis matmuo bus 9 centimetrai (būtinai patikrinkite, jei svarbus kiekvienas milmetras!).
 • Standartinių matmenų (~115cm x ~14cm) potinkinis rėmas
  Jei neturite specialių poreikių, minėtų aukščiau, tuomet galite rinktis standartinio tipo potinkinį rėmą.

Kokį modelį pasirinkti? Priklauso nuo Jūsų situacijos. Kaip jau minėjome, jei planuojate klozetą statyti prie lango, puikus pasirinkimas – žemesnis bakelis. Jei vietos vonios kambaryje ne per daugiausiai ir taupomas kiekvienas centimetras, tuomet tikras išsigelbėjimas bus siauresnis rėmas. Jei visgi tokių sprendimų nereikia, tuomet drąsiai dėkite standartinį rėmą, o ir keliasdešimt eurų tikrai sutaupysite!

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis?

 

 • Kainos/kokybės santykis

Renkantis visų pirma reikėtų įvertinti bendro komplekto kainą, kadangi be nusipirkto potinkinio rėmo, papildomai reikės išsirinkti mygtuką (jei jo nėra prekės komplekte) ir žinoma labai svarbią dalį – patį pakabinamą kozetą. Dažnai neatsižvelgiame į šį momentą, todėl vėliau gailimės vienokių ar kitokių savo sprendimų.

Tikriausiai pasikartosime n-tajį sykį, jog kainos ne iš piršto laužtos. Daugumos nusistovėjusi nuomonė, jog mokama tik už „vardą“ šiek tiek klaidinga. Taip – visiems gerai atpažįstamo prekinio ženklo produkcija dažnu atveju būna brangesnė, bet tai lemia kiti dalykai, nei kad jos vardas.

Kadangi potinkiniai moduliai sudaryti iš gausybės dalių, o jis pats montuojamas po tinku, turėtumėte atrasti tą gamintoją, kuriuo būtų galima pasitikėti šiandien lygiai taip pat kaip ir po 5-ių ar 10-ies metų. Juk nelupsite plytelių ir negriausite sienos, jei po kelerių metų pasirodys, jog gamintojas nebetiekia atsarginių dalių, o gal ir pats net nebeegzistuoja. Deja, taip kartais nutinka ir tai tikrai ne tušti žodžiai.

 • Garantinis aptarnavimas, detalės, priežiūra

Jau šiek tiek aprašėme, kodėl svarbu rinktis patikimą gamintoją, turintį ilgametę patirtį su išdirbtomis technologijomis bei valdymo procesais. Pasitikrinkite ar kas atstovauja prekiniam ženklui. Galimi keli scenarijai – kuomet gamintojas turi įgaliotą atstovybę su servisu Lietuvoje arba kuomet viena iš Lietuvos įmonių importuoja tam tikrą prekinį ženklą ir prisiima atsakomybę už jo aptarnavimą. Vienareikšmiai teigti, jog vienas ar kitas variantas yra blogesnis negalime, tačiau iš patirties galime pasakyti, jog gamintojai turintys oficialią atstovybę ir savo technikus Lietuvoje klientų interesais pasirūpina kur kas geriau.

 • Papildomi privalumai

Keletas papildomų naudų, kuriomis galite pasidomėti papildomai pas gamintoją – koks atsarginių dalių tiekimo terminas (dažnu atveju žinomesni gamintojai deklaruoja nuo 10 iki 25 metų). Taip pat, jautrių dalių (potinkinių sistemų) gamintojai deklaruoja, jog jų produkcija apdrausta (ne visi) ir nelaimės atveju (vandens išsiliejimo), padaryta žala kompensuojama. Žinoma, būkite atidūs, nes kaip jau minėjome, tikrai ne visi šiuos draudimus deklaruoja, o ir sąlygos turi atitikti (sertifikuoti santechnikai, darbo procedūros ir kt.) todėl ar tai yra tikra nauda, reikėtų pasidomėti kiekvienu konkrečiu atveju.

 • Vandens nuleidimo klavišas

Šis argumentas turėtų lemti mažiausiai, tačiau norime tik atkreipti Jūsų dėmesį, jog kiekvenas gamintojas turi skirtingo tipo, spalvos ar formų mygtukus. Panašumų jie tikrai turi, tačiau ne visi siūlo platų asortimentą, todėl jei siekiate klavišą rinktis pagal specialią spalvą ar formą, pasidomėkite kokius modelius turi gamintojai. Svarbus faktas – nėra standartinio dydžio mygtukų, todėl išsirinkus gamintoją, jo siūlomus klavišų modelius ir reikės pirkti. Kito gamintojo modelių panaudoti negalėsite. 

Vandens nuleidimo klavišai

 

Dabartinis pasirinkimas suteikia neribotą laisvę spalvoms, medžiagoms ir technologijoms. Vandens nuleidimo klavišai gaminami iš populiaresnių medžiagų: grūdinto stiklo, plastiko, nerūdijančio plieno. Tikriausiai nenustebtume atradę ir medžio apdailą. Kiekviena iš šių medžiagų turi ir savo atspalvius – matinius, blizgančius ar spalvotus.

Deja, nėra vieno universalaus pasirinkimo, tinkančio mums visiems. Dažnu atveju praktiškiausias pasirinkimas būna balto plastiko klavišas (formų yra taip pat įvairiausių). Balta spalva tinka labai plačiai, o matinis plastikas nepalieka piršto antspaudo, todėl nereikia pulti kiekvieną kart jo valyti.

Tačiau kaip jau minėjome, pasirinkimas labiau priklauso nuo situacijos ir pačio žmogaus. Nerūdijantis plienas visuomet bus ilgaamžis ir patvarus, todėl jį labai naudoja viešose erdvėse. Kartu jis yra vienas iš brangiausių pasirinkimų, ypač jei svarstote apie jo atspalvį.

Elektroniniai nuleidimo klavišai.
Naujosios technologijos – kaip gi be jų. Šviečiantys, prisilietimams jautrūs paviršiai arba visiška sensorika nuo judėsių. Tokie sprendimai skirti tikrai ne visiems. Tie, kas mėgsta naujienas, technologijas ir turi tam papildomų lėšų, gali įsirengti visą elektronikos paketą savo vonios kambaryje. Šių klavišų gamyboje itin pastebimi TECE ir VIEGA gamintojai, siūlantys įdomius pasirinkimus.

Potinkinės sistemos pastatomiems klozetams

 

Šios sistemos skirtos prie sienos glaudžiamai ir ant grindinio pastatomai keramikai. Tai puiki alternatyva, mėgstantiems švaros jausmą, vientisumą ir erdvę.

Jų technologinis principas yra labai panašus, tačiau bakeliai neturi rėmo ant kurio standartiškai kabinamas klozetas. Šiuo atveju jis tiesiog statomas ant grindų. Tokio tipo potinkines sistemas geriau tvirtinti prie mūro sienos.

 

Už ir prieš potinkinius rėmus

Trumpai apie privalumus ir trūkumus pasirinkus pakabinamą keramiką.

 

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Jei radote bent mažą dalį Jums naudingos informacijos -  Pasidalinkite ir leiskite kokybiškam turiniui sklisti. Ačiū!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAMŲ ERDVĖS

GAUKITE NAUJIENAS PIRMIEJI

Gerbiame Jūsų privatumą ir puikiai suprantame reklaminių brukalų problemą, todėl pažadame ir įsipareigojame turimais elektroniais paštais nesidalinti su trečiaisiais asmenimis bei pateikti tik naudingą Jums informaciją!

Turite įgyvendintą projektą, kuriuo didžiuojatės? Pasidalinkite rezultatais bei įspūdžiais!

Siekiame pateikti kuo įvairesnės medžiagos, jog kiekvienas iš Jūsų atrastų viską, ko gali prireikti kuriant savo nuosavus namus, todėl labai laukiame visų Jūsų įgyvendintų projektų nuotraukų, aprašymų bei pastebėjimų. Galbūt sulauksite patarimų, nuomonių ir pripažinimo. Skatinsime prie projekto prisijungti ir profesionalus, jog sulauktumėte dar naudingesnių pavyzdžių!

Pasidaryk pats. Prieskonių auginimas virtuvėje

balandžio 15, 2019

PRIESKONIAI VIRTUVĖS INTERJERE     Nuolat pavydžiai nužvelgiate ant kaimynų palangių išsirikiavusius prieskonių vazonėlius? Bet tokį žolelių „darželį“ galite turėti ir Jūs! Idėjai įgyvendinti reikia nedaug laiko ir piniginių sąnaudų. Negana to, visa nesvarbu, ar gyvenate daugiabutyje, ar individualiame name, nes toks prieskonių „darželis“ gali įsikurti bet kurioje virtuvėje! Sodinimui reikės… Prieskonių rikiuotė ant virtuvės […]

Apšvietimas virtuvėje: kaip jį tinkamai įrengti?

balandžio 9, 2019

Ar žinojote, kad netinkamas apšvietimas gali sugriauti net ir prabangiausio interjero idilę? Ypač jis svarbus virtuvėje – vienoje centrinių namų ašių, kur verda tikrų tikriausias gyvenimas. Tinkamai parinkti ir įrengti šviestuvai leis komfortiškai jaustis ir namiškiams, ir svečiams. Bet visų pirma – šiek tiek apie virtuvės dydį ir apie tai, kodėl įrengiant apšvietimą reikėtų nepagailėti […]

10 nebrangių būdų atnaujinti virtuvės interjerą

balandžio 1, 2019

Virtuvėje praleidžiame nemažai laiko, todėl norisi, kad interjeras būtų ne tik funkcionalus, bet ir stilingas. Deja, kartais įsigyti naujų baldų ir kardinaliai atnaujinti interjero tiesiog nėra galimybių, ypač gyvenant nuomojamame būste, kurio virtuvės baldai skaičiuoja nebe pirmą dešimtmetį. O ir ne paslaptis, kad kokybiški virtuvės baldai – vieni brangiausių. Norint įsigyti virtuvės baldus su visa […]

Renkamės klozetą. Mūsų patarimai 2019 metams

kovo 27, 2019

Klozetas, nesvarbu ar pakabinamas ar pastatomas, yra dar viena svarbi dalis vonios įrangos dėlionėje. Sparčiai atsirandant naujiems gamintojams, modeliams bei technologijoms mes nesuspėjame susekti, koks klozetas visgi vertas „aukso vidurio“ tarp kainos ir kokybės. Noriu priminti, jog neveltui yra tiek daug pasirinkimo įvairovės – tiesiog vieno daikto, tinkančio visiems nėra. Tačiau žinant iš ko galite […]

Darbo erdvė svetainėje. Kaip ją įrengti skoningai ir funkcionaliai?

kovo 9, 2019

Gyvenant nedideliuose namuose, bet tuo pačiu norint maksimaliai išnaudoti visas erdves ir pritaikyti jas savo poreikiams, tenka pasitelkti kūrybiškumą. Geriausia – paversti kambarius daugiafunkciais, tad jie tarnauja ne vienam tikslui. Svetainė nebėra vien ik vieta svečiams priimti: jose dažnai įkurdinami valgomojo stalai, erdvės poilsiui ir skaitymui bei, žinoma, darbo zona. O ir šiuolaikiniai žmonės vis […]

Renkamės vonios maišytuvą

kovo 3, 2019

Kaip išsirinkti maišytuvą voniai?   Iš pirmo žvilgsnio, išsirinkti maišytuvą voniai atrodo paprasta užduotis, todėl daugelis nesvarsto apie šį produktą iki pat paskutinės akimirkos, kuomet jau reikia jį montuoti. Tačiau pradėjus domėtis, kokį maišytuvą galite pasirinkti, paaiškėja, jog ne veltui santechnika yra gana komplikuotas reikalas ir tai liečia visus jos gaminius. Šiek tiek panaršius internete […]

SUSISIEKITE SU MUMIS

INFO@INTERJEROFABRIKAS.LT

 

REKLAMA

PLAČIAU...

 © 2018 visos teisės saugomos