Pasidaryk pats. Prieskonių auginimas virtuvėje

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

PRIESKONIAI VIRTUVĖS INTERJERE

 

 

Nuolat pavydžiai nužvelgiate ant kaimynų palangių išsirikiavusius prieskonių vazonėlius? Bet tokį žolelių „darželį“ galite turėti ir Jūs! Idėjai įgyvendinti reikia nedaug laiko ir piniginių sąnaudų. Negana to, visa nesvarbu, ar gyvenate daugiabutyje, ar individualiame name, nes toks prieskonių „darželis“ gali įsikurti bet kurioje virtuvėje!

Sodinimui reikės…

Prieskonių rikiuotė ant virtuvės palangės – toli gražu ne vienintelis būdas auginti prieskonines žoleles. Pateikiame kelias idėjas, kurias įgyvendinę galėsite džiaugtis originaliu, išskirtiniu, funkcionaliu bei labai dailiai atrodančiu prieskoninių žolelių „darželiu“. Bet nepriklausomai nuo to, kurią idėją pasirinksite, kiekvienam iš variantų reikės: prieskonių sėklų ir prieskoninėms žolelėms tinkamos žemės. Sodinimo ir auginimo instrukcijos paprastai pateikiamos ant sėklų pakuotės – nebus nieko sudėtingo, jei jomis vadovausitės.

Prieskoninės žolelės stiklainukuose

Tokiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

  • medinių lentų;
  • apdailos priemonių lentoms: grunto (nebūtinas, bet pailgina lentų eksploataciją ir reprezentatyvumą), dažų arba lako (priemones, jų spalvinę gamą rinkitės pagal savo norus, interjere vyraujančią spalvų paletę);
  • stiklainukų ir laikiklių bei varžtelių jiems pritvirtinti prie lentų, o lentas – prie sienų.

Tiesa, jei tvirtinsite daugiau lentų ir nenorite sienoje pridaryti daug skylių, siūlome išeitį – virš visos kompozicijos visgi teks padaryti 1–2 skyles, o lentas tarpusavyje sujunkite tvirtomis grandinėlėmis ar virvėmis, kurias užkabinsite prie viršuje esančiose skylėse įsuktų varžtų ar kilpučių.

Dažai arba lakas lentoms leis pasitelkti kūrybiškumą ir varijuoti nuo sendintos medienos įvaizdžio iki modernaus, ryškaus. Laikiklius rekomenduojame rinktis metalinius – medžio ir metalo tandemas visada atrodo stilingai. Pasirinkę plastikinius sutaupysite, bet su plastiku ir medžiu vyrauja itin plonytė riba tarp stiliaus ir beskonybės.

Lentas tvirtinkite prie sienos – pasirinkite tokią, ant kurios augdamos prieskoninės žolelės gaus pakankamai šviesos. Galimas vertikalus arba horizontalus lentų tvirtinimas. Kurį variantą pasirinkti, priklauso nuo Jūsų poreikių, baldų ir kitų interjero detalių virtuvėje, laisvos erdvės ant sienos.

Toks prieskonių „darželis“ tobulai derės rustic ar Provanso stiliaus virtuvėje, juo labiau jei lentoms suteiksite sendintos medienos įvaizdį. Stiklo, medžio ir metalo derinys populiarus minimalistinio stiliaus interjere, todėl toks prieskonių „darželis“ puikiai įsilies ir į minimalistinio stiliaus virtuvę, tik medienai rinkitės derančią spalvą – gal pilkšvą, baltą ar rudą? Tai bus itin praktiškas sprendimas mažai virtuvei, nes neužims daug erdvės. Dar šis prieskonių auginimo virtuvėje sprendimas derės skandinaviško, industrinio stiliaus interjeruose.

Prieskonių auginimas loveliuose 

 

Šiai idėjai įgyvendinti Jums reikės:

  • lentos (siūlome rinktis juodą lentą, ant kurios galima rašyti kreida – atrodys originaliai ir labai patogu susirašyti prieskonių, kuriuos auginate, pavadinimus);
  • lovelių ir laikiklių bei varžtelių jiems pritvirtinti prie lentos, o lentą – prie sienos.

Tikėtina, daugiausia klausimų kels dilema, kokius lovelius rinktis. Siūlome paprastą, elementarų ir labai patogų variantą – lietaus sistemos nuvedimo dalis – lakatus, kurie yra pusapvaliai ir puikiai tiks šiam reikalui. Negana to, ir dėl laikiklių nereikės sukti galvos – juos taip pat rasite parduodamus prie lietaus nuvedimo sistemos ir idealiai tinkančius Jūsų pasirinktiems latakams. Nepamirškite specialių detalių latako galams – jos uždarys lovelio kraštus.

Lovelius galite rinktis plastikinius, bet visgi metaliniai bus geresnis pasirinkimas, be to, universalesnis – metalas derės prie daugelio interjero stilių. Jei visgi rinksitės plastikinius, teikite prioritetą kokybei ir solidžiai išvaizdai.

Prieskoniai tokiuose loveliuose labai harmoningai įsilies į daugelio interjero stilių virtuves, pavyzdžiui, minimalistinę, lofto stiliaus, skandinavišką, industrinę, boho stiliaus. Tamsių atspalvių, kokybiški plastikiniai loveliai derės modernaus stiliaus virtuvės interjere.

Papuoškite virtuvės langą

Idėja pareikalaus labai mažai investicijų ir bus paprastai įgyvendinama. Negana to, taip auginami prieskoniai gaus tikrai pakankamai natūralios šviesos. Idėjai įgyvendinti Jums reikės:

  • užuolaidų karnizo –skersinio;
  • skersiniui skirtų tvirtinimo elementų;
  • vazonėlių;
  • laikiklių vazonėliams (kabliukų tipo – jų vieną galą užkabinsite už skersinio, kitą – už vazonėlio). Jei vazonėliai neturi vietų laikikliui užkabinti, galima padaryti skylutes.

Tai bus puiki idėja virtuvėms, turinčioms didelius langus. Jei langas mažas – idėja nepasiteisins: pirma, vazonėliai bus per daug masyvūs ir atrodys negražiai, antra, prieskoniams, galimai, stigs šviesos. Skersinį tvirtinkite maždaug per lango vidurį. Galite skersinio galus tvirtinti prie lango angokraščio arba skersinį pakabinti ant metalinių grandinėlių ar storos virvės, kurias pritvirtinsite lango angokraščio viršutinėje dalyje (tuomet skersinis su vazonėliais kabės).

Skersinio ir vazonėlių medžiagas reikėtų suderinti, t. y. jei skersinis metalinis, tokius rinkitės ir vazonėlius, jei skersinis iš plastiko, tiks plastikiniai vazonėliai.

Ši idėja tobulai įsilies rustic, skandinaviško stiliaus virtuvėse. Jei rinksitės medžiagas iš metalo, tai šį prieskonių darželį nepriekaištingai priderinsite industrinio ar net Art Deco stiliaus virtuvės interjere. Pasirinkę tokias medžiagas kaip žalvaris ar paauksuotas detales šiuos vazonėlius įkomponuosite ir prabanga, estetika dvelkiančiame klasikinio stiliaus interjere. O štai pasirinkus melsvus, puošnius ar sendinto metalo vazonėlius tokia kompozicija tobulai derės Provanso stiliaus virtuvėje.

Tai tik kelios idėjos prieskonių auginimui virtuvėje. Gal patiko kažkuri iš šių, o gal jos įkvėpė sukurti savitą kompoziciją? Žalumynai įneš gyvumo ir žavesio kiekvieno stiliaus virtuvei, svarbu pasirinkti tinkančias medžiagas!

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Jei radote bent mažą dalį Jums naudingos informacijos -  Pasidalinkite ir leiskite kokybiškam turiniui sklisti. Ačiū!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAMŲ ERDVĖS

GAUKITE NAUJIENAS PIRMIEJI

Gerbiame Jūsų privatumą ir puikiai suprantame reklaminių brukalų problemą, todėl pažadame ir įsipareigojame turimais elektroniais paštais nesidalinti su trečiaisiais asmenimis bei pateikti tik naudingą Jums informaciją!

Turite įgyvendintą projektą, kuriuo didžiuojatės? Pasidalinkite rezultatais bei įspūdžiais!

Siekiame pateikti kuo įvairesnės medžiagos, jog kiekvienas iš Jūsų atrastų viską, ko gali prireikti kuriant savo nuosavus namus, todėl labai laukiame visų Jūsų įgyvendintų projektų nuotraukų, aprašymų bei pastebėjimų. Galbūt sulauksite patarimų, nuomonių ir pripažinimo. Skatinsime prie projekto prisijungti ir profesionalus, jog sulauktumėte dar naudingesnių pavyzdžių!

Pasidaryk pats. Prieskonių auginimas virtuvėje

balandžio 15, 2019

PRIESKONIAI VIRTUVĖS INTERJERE     Nuolat pavydžiai nužvelgiate ant kaimynų palangių išsirikiavusius prieskonių vazonėlius? Bet tokį žolelių „darželį“ galite turėti ir Jūs! Idėjai įgyvendinti reikia nedaug laiko ir piniginių sąnaudų. Negana to, visa nesvarbu, ar gyvenate daugiabutyje, ar individualiame name, nes toks prieskonių „darželis“ gali įsikurti bet kurioje virtuvėje! Sodinimui reikės… Prieskonių rikiuotė ant virtuvės […]

Apšvietimas virtuvėje: kaip jį tinkamai įrengti?

balandžio 9, 2019

Ar žinojote, kad netinkamas apšvietimas gali sugriauti net ir prabangiausio interjero idilę? Ypač jis svarbus virtuvėje – vienoje centrinių namų ašių, kur verda tikrų tikriausias gyvenimas. Tinkamai parinkti ir įrengti šviestuvai leis komfortiškai jaustis ir namiškiams, ir svečiams. Bet visų pirma – šiek tiek apie virtuvės dydį ir apie tai, kodėl įrengiant apšvietimą reikėtų nepagailėti […]

10 nebrangių būdų atnaujinti virtuvės interjerą

balandžio 1, 2019

Virtuvėje praleidžiame nemažai laiko, todėl norisi, kad interjeras būtų ne tik funkcionalus, bet ir stilingas. Deja, kartais įsigyti naujų baldų ir kardinaliai atnaujinti interjero tiesiog nėra galimybių, ypač gyvenant nuomojamame būste, kurio virtuvės baldai skaičiuoja nebe pirmą dešimtmetį. O ir ne paslaptis, kad kokybiški virtuvės baldai – vieni brangiausių. Norint įsigyti virtuvės baldus su visa […]

Renkamės klozetą. Mūsų patarimai 2019 metams

kovo 27, 2019

Klozetas, nesvarbu ar pakabinamas ar pastatomas, yra dar viena svarbi dalis vonios įrangos dėlionėje. Sparčiai atsirandant naujiems gamintojams, modeliams bei technologijoms mes nesuspėjame susekti, koks klozetas visgi vertas „aukso vidurio“ tarp kainos ir kokybės. Noriu priminti, jog neveltui yra tiek daug pasirinkimo įvairovės – tiesiog vieno daikto, tinkančio visiems nėra. Tačiau žinant iš ko galite […]

Darbo erdvė svetainėje. Kaip ją įrengti skoningai ir funkcionaliai?

kovo 9, 2019

Gyvenant nedideliuose namuose, bet tuo pačiu norint maksimaliai išnaudoti visas erdves ir pritaikyti jas savo poreikiams, tenka pasitelkti kūrybiškumą. Geriausia – paversti kambarius daugiafunkciais, tad jie tarnauja ne vienam tikslui. Svetainė nebėra vien ik vieta svečiams priimti: jose dažnai įkurdinami valgomojo stalai, erdvės poilsiui ir skaitymui bei, žinoma, darbo zona. O ir šiuolaikiniai žmonės vis […]

Renkamės vonios maišytuvą

kovo 3, 2019

Kaip išsirinkti maišytuvą voniai?   Iš pirmo žvilgsnio, išsirinkti maišytuvą voniai atrodo paprasta užduotis, todėl daugelis nesvarsto apie šį produktą iki pat paskutinės akimirkos, kuomet jau reikia jį montuoti. Tačiau pradėjus domėtis, kokį maišytuvą galite pasirinkti, paaiškėja, jog ne veltui santechnika yra gana komplikuotas reikalas ir tai liečia visus jos gaminius. Šiek tiek panaršius internete […]

SUSISIEKITE SU MUMIS

INFO@INTERJEROFABRIKAS.LT

 

REKLAMA

PLAČIAU...

 © 2018 visos teisės saugomos