Mažos virtuvės interjeras

Mažos virtuvės interjeras – kaip sukurti funkcionalią ir estetišką erdvę?

Norint turėti vizualiai gražią virtuvę, ji nebūtinai turi būti didelė. Mažoms virtuvėms paprasčiausiai reikia sumanių idėjų ir praktiškų sprendimų.

Sutikite, vietos virtuvėje visuomet bus maža, nesvarbu kiek jos beturėtume. Visi svajojame apie didžiulį virtuvinį stalą, salą virtuvėje su patogiu gaminimo paviršiumi, gilią plautuvę su nusausinimo plokštuma, tačiau realybė šiek tiek kitokia. Virtuvės erdvė ne visada turi idealias išdėstymo proporcijas bei dažnai turi tilpti į uždaroje erdvėje arba po šlaitiniu stogu. Daugiau kaip 70 procentų virtuvių Europoje yra mažesnės nei vienuolikos kvadratinių metrų dydžio.

Mažos ar nepalankios  formos virtuvės turi būti ypač gerai suplanuotos, kad ne tik atrodytų šiuolaikiškai, bet ir atitiktų kasdienio gyvenimo poreikius. Tai taikoma ne tik spintelėms ar lentynoms, bet ir buitinei technikai.

Ar jus gaminate kiekvieną dieną reguliariai, ar tik retkarčiais, prabėgdami? Maisto gamininimas vyksta didelei šeimai ar tik keliems asmenims? Atsakymai į trumpus klausimus apie erdvės naudojimąsi, padės nuspręsti, kaip jūs turėtumėte suprojektuoti savo svajonių virtuvę.

Gaminantiems daug, svarbu viską matyti kaip vientisą sistemą – integruota buitinė technika, turėtų tapti Jūsų prioritetu. Išties nepigus sprendimas, tačiau unikalus ir itin efektyvus – kaitlentė su integruotu garų surinktuvu. Ši idėja sutaupytų nemažą erdvės dalį virtuvėje, o efektyvumas pranoksta įprastus gartraukius.

 

Virtuvės dizaino principai

Yra ir keletas pagrindinių dizaino principų, kurių reikėtų laikytis mažose virtuvėse, kad jos taptų vizualiai erdvios. Šviesios spalvos sienos ir fasadai yra geriausias pasirinkimas, nes taip yra sukuriama vizualiai didesnė erdvė. Nenaudokite per daug skirtingų medžiagų, mažoms virtuvėms daugiausiai reikia trijų skirtingų medžiagų – tai  grindims, sienoms ir virtuviniams baldams. Idealiai tinka vienodai pasirinktos medžiagos , o tęstinumas sukuria erdvės jausmą.

Įrenginėjant itin mažą patalpą, pravers siauri stalviršiai, plautuvės, kurių gylis siekia tik 45cm, o taip pat siauresnės indaplovės. Žinoma, nepatariama taupyti vietos kaitlentei bei orkaitei (nebent virtuvė skirta vienam ar dviems asmenims), kitu atveju, apsunkinsite maisto gamybą ir tai ilgainiui taps priežastis nemėgti savo virtuvės.

Jei esate nusamdę interjero stilistą ar architektą, jie Jums nubraižys virtuvės planą, tačiau visgi jei nusprendėte virtuvę įrengti ar atnaujinti patys, būtinai prieš pradėdami produktų užsakymus, skirkite laiko ir bent ant popieriaus lapo nusibraižykite grindų planą. Pažymėkite radiatorius (jei tokie yra), langus, duris. Su planu matysite kur galite turėti spinteles, ar buitinę techniką bei lentynas.

Dažnai išskiriami trys pagrindiniai funkciniai taškai virtuvėje – plautuvė, kaitlentė bei šaldytuvas. Šiuos objektus patartina statyti trikampiu ir ne taip toli vieną nuo kito. Tokiu atveju turėsite itin patogų ir funkcionalų išdėstymą.

   

Patarimai padėsiantys sutaupyti erdvės mažoje virtuvėje

 • Durys. Slankiojančios durys padės sutaupyti vertingus centimetrus virtuvėje. Panaikintos durys sukurs kur kas daugiau taip trūkstamos erdvės
 • Šviesūs atspalviai virtuvėje sukurs jaukesnę ir vizualiai didesnę erdvę.
 • Svarbiausias dalykas projektuojant virtuvės baldus yra patogumas, susiplanuokite kaip turi būti išdėstytos, lentynos, spinteles, gaminimo stalas, kad viskas būtų pasiekiama ranka.
 • Apšvietimas. Rinkitės šviesias lemputes vietoj blausesnių, nesirinkite masyvių ar nuo lubų kabančių šviestuvų kurie atims dalį erdvės.
 • Nenaudokite jums nereikalingų daiktų virtuvėje kurie sumažins jūsų turimą erdvę, neapkraukite palangių vazoninėmis gėlėmis, pasirinkite vieną ar kelias vazonines gėles.
 • Atviros lentynos reikalauja dažno valymo. Atviros lentynos netinkamos minimalistiniam stiliui, nebent apatinę virtuvės dalį skirtumėte uždaroms spintelėms ir ten sudėtumėte visus daiktus, o atvirose lentynose laikytumėte vos kelis to paties minimalistinio stiliaus akcentus.
 • Trūksta vietos darbastaliui? Rinkitės plautuvę, su pritaikyta pjaustymo lentele, kuri įsistato į plautuvę.
 • Investuokite į smulkių produktų bei įrankių saugyklas. Stiklainiai, estetiškos dėžutės suteiks tvarkos darbastaliams, kuri būtina norint išlaikyti virtuvę organizuotą.
 • Sumontuokite LED apšvietimą virtuvinių spintelių bei lentynų apačioje, taip apšviesdami turimą vietą ant jų.
 • Jei planuojate turėti dujinę kaitlentę, galite papildomai įsigyti stilingą dangtį, kuris apgaubs nenaudojamą paviršių ir pavers jį funkcionaliu stalviršiu.
 • Nepaslaptis, jog žmogus gali atrodyti platesnis, nešiodamas drabužius su horizontaliomis juostomis. To paties galima pasiekti ir virtuvėje. Grindys su skirtingų atspalvių juostomis suteikia platesnės virtuvės efektą. Žinoma, tai nepadidins vietos virtuvėje, tačiau vizualiai džiugins akį.
 • Įmontuojamos šiukšlių rūšiavimo sistemos į spinteles gali būti ir itin siauros, todėl pasirinkę šį variantą, sutapysite vietos bei prisidėsite prie teisingo atliekų tvarkymo. Itin daug variacijų turi Franke gamintojas, tačiau yra ir kitų pasiūlymų rinkoje.

 

Įrašas iš:

Ernestas L.

Projekto 'interjero fabrikas" įkūrėjas - Internetinės rinkodaros entuziastas - Santechnikos sistemų specialistas. Įtalpinti save į rėmus sunku, ypatingai tuomet, kai į priekį veda išsakyta mintis "Kuo daugiau žinau, tuo mažiau žinau". Kas kart atradęs naują ir įdomią sritį, beprotiškai karštai į tai pasineriu ir nors būti visų galu meistru reiškia nebūti nei vienos srities specialistu, tikiu, jog tik noras yra mūsų limitas, norint viską suderinti ir pasiekti profesionalumo kad ir ką bedarytume!

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

SUSISIEKITE SU MUMIS

INFO@INTERJEROFABRIKAS.LT

 

REKLAMA

PLAČIAU...

 © 2018 visos teisės saugomos

Patiko straipsnis? Leisk kokybiškam turiniui sklisti