Kaip pandeminė krizė keičia higienines erdves namuose?

2019 metų pradžioje atsiradęs virusas smarkiai pakeitė šiandieninį pasaulį. Keičiasi ne tik kelionių, tačiau ir bendravimo, pramogų bei atsipalaidavimo ypatumai. Ne išimtis ir mūsų namai – keičiasi poreikiai NT rinkoje. Išaugo didesnių plotų (namų ar kotedžų) bei sodo namelių poreikis. Ši pandemija diktuoja sąlygas taip pat produktų gamintojams bei architektams.

Užduota kartelė kurti ne tik patogius, išmanius ir estetiškus, tačiau ir higieniškus namus. Daiktai, kurie ilgą laiką buvo svarstytini tik viešose erdvėse, persikelia ir į mūsų namus. Apžvelgsime keletą sprendimų santechnikos mazguose, kuriuos galite rinktis jau šiandien.

Sprendimai, padėsiantys padidinti higieną ir sumažinti valymą vonios kambaryje

Bekontakčiai – sensoriniai maišytuvai
Atsižvelgiant į situaciją, poreikis tokio tipo maišytuvams išaugo į neregėtas aukštumas. Jei iki šiol maišytuvai su sensorika buvo tik viešose erdvėse ar viešbučiuose, tai po pirmosios Covid-19 bangos, šis sprendimas žengia ir į individualius vonios kambarius. Dėl šios priežasties gamintojai pradėjo siūlyti ir išvaizdžius, bei interjero tendencijas besivejančius produktus. Tai ypač matoma per siūlomas spalvas ar maišytuvų formas.

Ir išties, tokie maišytuvai gali būti geras sprendimas – montuojami nuo elektros (su transformatoriumi) arba su baterija komplekte, kas labai supaprastina tokio maišytuvo montavimo ir pasiruošimo darbus.

Axor sensorinis maišytuvas praustuvui
Oras Electra Maišytuvas praustuvui

Sumažintas/panaikintas klozeto vidinis apvadas
Nors tai nėra kokia nors naujiena, tačiau ši technologija užtikrintai įsitvirtino Europoje kaip naujasis standartas, kalbant apie klozetus.
Tokio tipo klozetus valyti labai paprasta, jų vidinė dalis pilnai padengta glazūra ir atvira, todėl kauptis nešvarumams nėra kur. Nors yra įvairių apvadų ir jie vadinami labai įvairiai – “Rimless”, “Direct Flush”, “Swirlflush”, “NewFlush” ir t.t. visgi reikėtų žinoti, jog yra du tipai – sumažintas apvadas ir visiškai panaikintas apvadas.

Nors II var. paveiksle gali pasirodyti gražesnis, su III variantu būsite tikri, jog su Jūsų pasirinktu rėmu vanduo nesitaškys, o apiplovimas bus stipresnis ir pasieks daugiau vidaus ploto.

Villeroy&Boch „Direct Flush” klozeto apvadas (III var.)
Laufen „LCC” papildoma danga ant keramikos

Keramika su papildoma danga

Tai nėra naujiena, tačiau ilgą laiką Lietuvoje į tai buvo nekreipiama dėmesio. Trumpai apie baltąją keramiką – grubiai kalbant gaminiai pagaminami iš molio ir glazūros. Gaminys laikomas higienišku ir sąlyginai lygiu. Tačiau jei pažvelgsime per mikroskopą, pamatysime, jog paviršius yra porėtas (kaip ir dauguma kitų paviršių). Čia ir pasireiškia papildomos dangos privalumas – ji išlygina paviršiaus nelygumus, ko pasekoje turite mažiau kibų paviršių nešvarumams.


Šią dangą vertinti reikėtų iš dviejų perspektyvų. Pirmoji – bėgant metams klozetas nepradės kaupti nešvarumų ant paviršiaus ir klozeto nereikės šveisti vis ilgiau ir ilgiau. Ši danga nenusivalo, nes ji įkepta kartu su glazūra. Antroji – Jūs sunaudosite mažiau chemijos, todėl ne tik sutaupysite, tačiau padėsite išsaugoti ir gamtą!

Kiekvienas gamintojas šią dangą vadina skirtingai – Villeroy&Boch “Ceramic Plus”, Laufen “LCC”, IFÖ “Clean” ir pan. Pavyzdys:

Išmanūs klozetai
Kaip ant mielių auganti šių klozetų paklausa verčia pasitempti didžiuosius gamintojus ir pasiūlyti įvairiausių tipų, funkcionalumų bei estetikos gaminius. Plačiau apie gaminių pasirinkimus galima rasti partnerių blog’e (nuoroda).
Nors nuomonių yra įvairių, tačiau pabandę pagrindinę tokio klozeto funkciją, t.y. apiplovimą bide dušeliu pradeda suprasti jų naudą. Tai padidina higieną ir sumažina tualetinio popieriaus naudojimą. Galbūt tai išpręstų mūštynių klausimą, prie WC popieriaus lentynų parduotuvėse, pandemijos metu? (Youtube video) 🙂

Villeroy&Boch Viclean-I 100 išmanusis klozetas

Bidete dušeliai
Tai puiki alternatyva tiek šalia statomoms bide bei išmaniesiems klozetams, jei nesate pasiruošę investuoti į išmanumus. Pasistatyti papildomą keraminę bide su maišytuvu gali tik didesnį plotą vonios kambaryje turintieji, o ir patogumas jos abejotinas.
Atkreipiame dėmesį, jog norint įsirengti patogų dušelį, turite tai numatyti iš anksto, t.y. planuojant santechnikos įvadus ir išvadus. 

Tress Bide dušelis
Franke KNG serijos akmens masės plautuvė

Plautuvės su sidabro jonais
Virtuvėje higiena itin svarbi. Čia apdorojama žalia mėsa, daržovės ir kitas maistas, todėl bakterijos neišvengiamos. Virtuvės įrangos gamintojas Franke, jau ilgą laiką gamina virtuvines plautuves su specialia „Sanitized” sidabro jonų danga, kuri užkerta kelią bakterijų dauginimuisi ir palengvina pačios plautuvės paviršiaus priežiūrai (ang.k. nuoroda) Tai didelis privalumas, apie kurį mažai pasakoja pardavėjai. 

Potinkinės dušo-vonios sistemos
Šios sistemos pradėjo populiarėti palyginti visai neseniai, dėl informacijos stygiaus bei aukštesnės kainos, tačiau statnt vis daugiau naujos statybos būstų, jos populiarumas tik auga. Kas tai lemia?
Lietuviai labiau investuoja į kokybę, estetiką ir priežiūros paprastumą.

Šių sistemų pagrindiniai taškai ir sistemos dalys paslėptos po tinku, todėl išorėje matomi tik tokie elementai, kaip maišytuvo svirtelė, dušo žarna ar dušo galvos. Valymo prasme – nebelieka įvairių sujungimų bei vamzdelių.

Grohe potinkinės dušo sistemos

Produktai