Darbo erdvė svetainėje. Kaip ją įrengti skoningai ir funkcionaliai?

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Gyvenant nedideliuose namuose, bet tuo pačiu norint maksimaliai išnaudoti visas erdves ir pritaikyti jas savo poreikiams, tenka pasitelkti kūrybiškumą. Geriausia – paversti kambarius daugiafunkciais, tad jie tarnauja ne vienam tikslui. Svetainė nebėra vien ik vieta svečiams priimti: jose dažnai įkurdinami valgomojo stalai, erdvės poilsiui ir skaitymui bei, žinoma, darbo zona. O ir šiuolaikiniai žmonės vis dažniau dirba nuotoliniu būdu, tad draugystės su kompiuterio stalu išvengti nepavyksta.

Tad kaip sukurti stilingą ir funkcionalią darbo erdvę?

Šaltinis: Pinterest.com

Keli esminiai darbo zonos svetainėje planavimo principai

 

Pirma, apie darbo erdvę reikėtų pagalvoti prieš projektuojant visos svetainės dizainą – tai leis sukurti nuoseklesnį interjerą, derinti medžiagas, faktūras, spalvas, stilių.
Antra, jei tik galimybės leidžia ir svetainė nėra miniatiūrinė, atskirkite ją nuo poilsio zonos: tai padės lengviau susikaupti, kils mažiau pagundų įsijungti televizorių ar pradėti užkandžiauti. Darbo erdvė svetainėje turi būti suprojektuota taip, kad kuo mažiau blaškytų jūsų dėmesį.

Šaltinis: Pinteres.com

Geriausia darbo erdvę įkurti prie lango, ypač jei dirbsite šviesiuoju dienos metu, o ne, pavyzdžiui, tik vakarais. Jei galimybės įrengti darbo erdvę šviesiausioje kambario dalyje nėra, pasirūpinkite kokybišku dirbtiniu apšvietimu. Atminkite, kad dirbtinė šviesa sunkiai atstos natūralią, bet būtent kokybiški šviestuvai šį skirtumą gali sumažinti.

Darbo stalas: galimi net keli variantai

 

Stalą darbo erdvei reikėtų priklausomai nuo to, kiek laiko praleisite dirbdami.
• Jei namuose dirbate kasdien po 8 ir daugiau valandų, prireiks „rimtesnio“ darbo stalo.
• Jei iš namų dirbama tik kartkartėmis, gal visai užtektų nedidelio prie sofos pristumiamo staliuko ? Ne darbo metu jis gali tarnauti ir kaip kavos staliukas.
• Darbo stalą gali atstoti ir valgomojo stalas, ypač jei namuose dirbama rečiau ir trumpiau. Šiuo atveju visus darbo reikmenis galima susidėti svetainės sekcijos spintelėse, komodoje ar kitur.
• Jei norite, kad darbo erdvė būtų mažiau pastebima, galite įsigyti prie sienos tvirtinamą lentyną, kurios žemiausiai esanti dalis – paplatinta ir atstoja rašomąjį stalą (galerija). Ant jos puikiai tilps nešiojamasis kompiuteris, tiesiog svarbu lentyną sumontuoti reikiamame aukštyje.
• Galima rasti ir dar įvairesnių idėjų, pavyzdžiui, iš po lentynos ištraukiami, atlenkiami ar kompaktiški darbo stalai .

Šaltinis: Pinterest.com

 

Kur įkurdinti kompiuterio/rašomąjį stalą?

 

1. Stalas prie sofos. Greta sofos statykite ne mažą žurnalinį, kavos staliuką ar spintelę su kojelėmis, bet nedidelį rašomąjį stalą, papildantį esamus baldus. Taip pat jei norite, kad darbo erdvė geriau susilietų su svetaine, įsigykite gražų stalinį šviestuvą .
2. Stalas už sofos. Priklausomai nuo baldų išdėstymo ir svetainės dydžio, stalą arba staliuką-konsolę , kuri gali tarnauti ir kaip rašomasis stalas, galima statyti už sofos.
3. Stalas kampe. Dar viena puiki idėja – rašomąjį stalą galima įrengti kuriame nors kambario kampe. Galima rinktis ir kampinį stalą trikampio formos nugarėle – jis puikiai tiks mažose svetainėse.

Kokią kėdę pasirinkti?

 

Vėlgi, kėdės pasirinkimas labai priklauso nuo to, ar namuose dirbate visą laiką, ar retais atvejais.
• Jei visuomet dirbate iš namų, prireiks ergonomiškos ir patogios kėdės. Tinkama biuro kėdė nevargins stuburo, padės sumažinti jam tenkantį krūvį bei tuo pačiu – ir išvengti nugaros skausmų.
• Jei darbo stalu naudositės ne kasdieną ar kasdien vos iki poros valandų, specialiai pirkti biuro kėdę nebūtina. Kadangi jūsų darbo erdvė yra įsiterpusi į svetainės interjerą, ieškokite kėdės, kurią galėsite panaudoti susodinti šeimos nariams ar draugams. Rinkitės kėdę, kuri bus patogi, tačiau neatrodys nuobodžiai.
• Dar vienas patarimas – kėdę pasiskolinti iš valgomojo: tokiu būdu pavyks sukurti daug nuoseklesnį interjerą. Idealiai tinka paminkštintos kėdės, o jei baldai – mediniai, galima įsigyti specialius elegantiškus paminkštinimus .
• Interjero dizainerė Katrina Blair pataria naudoti nedidelę kėdę be atlošo – kai darbo erdvė nenaudojama, kėdę tiesiog pakišite po stalu. Ši idėja itin pasiteisina norint sukurti kuo mažiau pastebimą darbo zoną bei stalą įkurdinus prie ar už sofos.

Kiti darbo erdvės svetainėje baldai

 

Pakabinamos virš darbo stalo ar pastatomos lentynos – puikus variantas norint derinti funkcionalumą ir stilių. Lentynose galima laikyti knygas, meno kūrinius ar krepšelius su įvairiomis smulkmenoms bei raštinės reikmenims. Galite derinti uždaras lentynas su atviromis.
Jei yra vietos, galima įsigyti nedidelę spintelę su ratukais (kartais jos būna sukomplektuotos su rašomaisiais stalais) – turėsite dar daugiau vietos knygoms, dokumentams susidėti.
Veikiausiai prireiks ir spausdintuvo, tad prieš įsirenginėdami darbo erdvę, pagalvokite apie baldus, kuriuose galėtumėte jį paslėpti .
Svarbiausia pasirinkti baldus, kuriuose tilptų visi daiktai, nes netvarka darbo vietoje ne tik erzins, bet ir darkys visos svetainės interjerą.

Darbo zonos sienų dekoravimo idėjos

Šaltinis: Pinterest.com

Sieną virš darbo stalo pagyvins įvairios reprodukcijos, akvarelės ar nuotraukos. Norėdami, kad visos šios sienos 

puošmenos derėtų, parinkite vienodo stiliaus rėmelius. Jei turite gražių nedidelių nuotraukų, galite pakabinti rėmelių koliažą.

Virš darbo stalo galima pakabinti ir drobe ar linu aptrauktą kamštinę lentą, prie kurios galėsite prisegti kalendorių, nuotraukų ar lapelius, priminsiančius apie svarbius darbus. Lenta atitinkamo stiliaus medžiaginiu paviršiumi svetainėje atrodys solidžiau. Jei norite sutaupyti, galite įsigyti plokštę ir patys ją aptraukti audiniu (pasidaryk pats).

Taigi, kuriant darbo erdvę namuose, svarbu pagalvoti, ar norite, kad mini namų ofisas taptų traukos centru, ar atvirkščiai – kad visiškai nekristų į akis. Kiek daugiau laisvės turėsite, jie namai – šiuolaikiško arba Provanso stiliaus, o griežtas antikvarinis ir klasikinis stiliai varžys kiek labiau, bet viskas įmanoma. Jei bijote netinkamų sprendimų, bendradarbiaukite su interjero dizaineriais.

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Jei radote bent mažą dalį Jums naudingos informacijos -  Pasidalinkite ir leiskite kokybiškam turiniui sklisti. Ačiū!

Įrašas iš:

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAMŲ ERDVĖS

GAUKITE NAUJIENAS PIRMIEJI

Gerbiame Jūsų privatumą ir puikiai suprantame reklaminių brukalų problemą, todėl pažadame ir įsipareigojame turimais elektroniais paštais nesidalinti su trečiaisiais asmenimis bei pateikti tik naudingą Jums informaciją!

Turite įgyvendintą projektą, kuriuo didžiuojatės? Pasidalinkite rezultatais bei įspūdžiais!

Siekiame pateikti kuo įvairesnės medžiagos, jog kiekvienas iš Jūsų atrastų viską, ko gali prireikti kuriant savo nuosavus namus, todėl labai laukiame visų Jūsų įgyvendintų projektų nuotraukų, aprašymų bei pastebėjimų. Galbūt sulauksite patarimų, nuomonių ir pripažinimo. Skatinsime prie projekto prisijungti ir profesionalus, jog sulauktumėte dar naudingesnių pavyzdžių!

Pasidaryk pats. Prieskonių auginimas virtuvėje

balandžio 15, 2019

PRIESKONIAI VIRTUVĖS INTERJERE     Nuolat pavydžiai nužvelgiate ant kaimynų palangių išsirikiavusius prieskonių vazonėlius? Bet tokį žolelių „darželį“ galite turėti ir Jūs! Idėjai įgyvendinti reikia nedaug laiko ir piniginių sąnaudų. Negana to, visa nesvarbu, ar gyvenate daugiabutyje, ar individualiame name, nes toks prieskonių „darželis“ gali įsikurti bet kurioje virtuvėje! Sodinimui reikės… Prieskonių rikiuotė ant virtuvės […]

Apšvietimas virtuvėje: kaip jį tinkamai įrengti?

balandžio 9, 2019

Ar žinojote, kad netinkamas apšvietimas gali sugriauti net ir prabangiausio interjero idilę? Ypač jis svarbus virtuvėje – vienoje centrinių namų ašių, kur verda tikrų tikriausias gyvenimas. Tinkamai parinkti ir įrengti šviestuvai leis komfortiškai jaustis ir namiškiams, ir svečiams. Bet visų pirma – šiek tiek apie virtuvės dydį ir apie tai, kodėl įrengiant apšvietimą reikėtų nepagailėti […]

10 nebrangių būdų atnaujinti virtuvės interjerą

balandžio 1, 2019

Virtuvėje praleidžiame nemažai laiko, todėl norisi, kad interjeras būtų ne tik funkcionalus, bet ir stilingas. Deja, kartais įsigyti naujų baldų ir kardinaliai atnaujinti interjero tiesiog nėra galimybių, ypač gyvenant nuomojamame būste, kurio virtuvės baldai skaičiuoja nebe pirmą dešimtmetį. O ir ne paslaptis, kad kokybiški virtuvės baldai – vieni brangiausių. Norint įsigyti virtuvės baldus su visa […]

Renkamės klozetą. Mūsų patarimai 2019 metams

kovo 27, 2019

Klozetas, nesvarbu ar pakabinamas ar pastatomas, yra dar viena svarbi dalis vonios įrangos dėlionėje. Sparčiai atsirandant naujiems gamintojams, modeliams bei technologijoms mes nesuspėjame susekti, koks klozetas visgi vertas „aukso vidurio“ tarp kainos ir kokybės. Noriu priminti, jog neveltui yra tiek daug pasirinkimo įvairovės – tiesiog vieno daikto, tinkančio visiems nėra. Tačiau žinant iš ko galite […]

Darbo erdvė svetainėje. Kaip ją įrengti skoningai ir funkcionaliai?

kovo 9, 2019

Gyvenant nedideliuose namuose, bet tuo pačiu norint maksimaliai išnaudoti visas erdves ir pritaikyti jas savo poreikiams, tenka pasitelkti kūrybiškumą. Geriausia – paversti kambarius daugiafunkciais, tad jie tarnauja ne vienam tikslui. Svetainė nebėra vien ik vieta svečiams priimti: jose dažnai įkurdinami valgomojo stalai, erdvės poilsiui ir skaitymui bei, žinoma, darbo zona. O ir šiuolaikiniai žmonės vis […]

Renkamės vonios maišytuvą

kovo 3, 2019

Kaip išsirinkti maišytuvą voniai?   Iš pirmo žvilgsnio, išsirinkti maišytuvą voniai atrodo paprasta užduotis, todėl daugelis nesvarsto apie šį produktą iki pat paskutinės akimirkos, kuomet jau reikia jį montuoti. Tačiau pradėjus domėtis, kokį maišytuvą galite pasirinkti, paaiškėja, jog ne veltui santechnika yra gana komplikuotas reikalas ir tai liečia visus jos gaminius. Šiek tiek panaršius internete […]

SUSISIEKITE SU MUMIS

INFO@INTERJEROFABRIKAS.LT

 

REKLAMA

PLAČIAU...

 © 2018 visos teisės saugomos