15 trumpų patarimų planuojant miegamąjį

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Baldų komponavimas – tikras menas, o neapgalvoti sprendimai koją pakiša daugeliui. Tačiau norėdami tinkamai  įsirengti miegamąjį, nebūtinai turite būti dizaino ekspertai. Tereikia tik trupučio įkvėpimo ir noro eksperimentuoti.

Tad dalijamės patarimais, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkant baldus miegamajam, o po to – ir geriausiomis miegamojo dekoravimo idėjomis.

Planuojame miegamojo dizainą ir funkcionalumą

 

Anot interjero dizainerio Aleksandro Jameso, pavyzdinį interjerą nuo vidutinio skiria tik detalės, t. y. jos suteikia išskirtinumo ir sukuria vertę. Kiekviena detalė turi padėti kurti nuostabią vientisumo simfoniją. Tad jūsų dėmesiui – 15 miegamojo interjero patarimų: nuo pirmųjų žingsnelių iki baigiamųjų štrichų.

 1. Rinkitės tik būtinus miegamojo baldus

Be abejo, yra begalės baldų ir daiktų, kuriuos norėtume turėti savo miegamajame, tačiau pirmiausia įsigykite tik tuos, kurių jums būtinai reikia. Bandydami miegamajame įkurdinti galybę skirtingų daiktų, atsidursite netvarkos gniaužtuose, o galiausiai suprasite, kad pusės viso to nė nereikėjo.

Vėlgi, svarbu per daug neapstatyti, neapkrauti mažų miegamųjų. Nedideliame miegamajame rinkitės aukštas spintas ir lentynas, kad sutilptų daugiau daiktų, drabužių.

 1. Pagalvokite apie funkcionalumą

Geriausias būdas įrengti miegamąjį – pagal savo įpročius. Jei gulėdami lovoje mėgstate žiūrėti televizorių, pagalvokite apie puikiausiai jūsų tingiems vakarams ir ilgiems savaitgalių rytams pritaikytą interjerą. Labai svarbu: po miegamąjį turite laisvai judėti. Pavyzdžiui, pastatomas veidrodis neturi trukdyti atsidaryti spintą, kiekvieną baldą turite lengvai pasiekti už nieko nekliūdami.

 1. Pieštuką į rankas: suprojektuokite miegamąjį

Kur kas lengviau viską suprojektuoti ant popieriaus ar specialiomis programomis, nei „n“ kartų perstumdinėti baldus. Projektavimas padės išvengti klaidų ir išsklaidys iliuzijas, kad tam tikras baldas tikrai ten tilps/tiks. Be to, projektuodami popieriuje, nesubraižysite grindų, neapgadinsite ką tik nudažytų sienų.

Pamatuokite bent jau didžiausius baldus – lovą, spintą, lentyną ir kt., tada suplanuokite kelis baldų statymo variantus. Jei neturite gabumų vaizdą gražiai perkelti ant popieriaus, naudokite programą „Home Design 3D“ arba “Planner 5d”:
https://en.homedesign3d.net
– https://planner5d.com

Trumpi patarimai apie miegamojo projektavimą (anglų kalba): https://www.youtube.com/watch?v=IFBt6wTVJ-I

 1. Pirmiausia – lova

Lova – svarbiausias miegamojo baldas, tad pirmiausia išsirinkite ir įkurdinkite būtent ją. Įprastai lova statoma prie sienos, esančios priešais duris arba prie sienos be langų. Tačiau jūsų pasirinkimas gali būti ir kitoks, ypač jei miegamasis nedidelis. Tad lovai parinkite vietą, netrukdančią atidaryti ir uždaryti tiek durų, tiek ir spintos. Interjero dizaineriai neturi nieko prieš lovą prie lango, tačiau ar tikrai jūsų langai pakankamai sandarūs?

lova miegamajame
Šaltinis: Pinterest.com
 1. Nuo didžiausių prie mažiausių baldų

Kai jau būsite suradę geriausią vietą lovai, raskite vietą spintai, po to – naktinėms spintelėms, stalui, lentynoms, kėdėms ir kitiems baldams, kuriuos norite turėti miegamajame. Naktinės spintelės ar nedideli staliukai įprastai statomi prie lovos, spinta – prie priešingos sienos nei lova.

Nepirkite naujų baldų, kol nesusitvarkysite su turimais. Atrodo, akivaizdu, bet tik sustatę turimus baldus, geriau matysite, kaip prie jų derės naujieji, ar jie bus tinkamų matmenų ir tokio pat stiliaus.

Patarimas: taupant erdvę miegamajame, vietoj spintos galima įsirengti drabužinę be durelių ar įmontuojamą spintą. Įprastos dvidurės spintos dažniausiai yra labai netalpios. Puikus DIY (Do it yourself) pavyzdys su IKEA spintelėmis – nuoroda.

Šaltinis: Pinterest.com
 1. Naudokite kilimą, bet dar svarbiau – tinkamai

  Šaltinis: Pinterest.com

Kilimai miegamajame įprastai pakišami po didžiąja dalimi lovos. Jie suteikia kambariui jaukumo, o rytą išlipti iš lovos – kur kas maloniau. Jei lovą statysite kampe, kilimą tikriausiai tiesite šalia lovos ar kambario viduryje.

 1. Paieškokite įdomesnių spintelių prie lovos

Naktinės spintelės kažkiek turi derėti prie bendro interjero, bet būtent jos gali tapti unikaliu akcentu. Dar daugiau – jų nebūtina derinti prie lovos. Daugelis dėmesį atkreipia į mažas, neišvaizdžias spinteles. Dizaineris A. Jamesas, kurdamas vieną iš savo interjerų, parinko juodas savitas pailgos formos spinteles.

Šaltinis: curiousgrace.com.au
 1. Naktinę spintelę papuoškite keliais ypatingais aksesuarais

Rekomenduojama rinktis trijų skirtingų aukščių aksesuarus, suformuojant trikampę grupę – trikampės kompozicijos sukuria stabilumo, pusiausvyros ir ramybės pojūtį. Tad, pavyzdžiui, naudokite aukštą lempą ir 2 žemesnes detales – nuotraukų rėmelį ir žvakę ar kvapų difuzorių.

 1. Stilingi šviestuvai miegamajame– būtini!

Šviestuvų pasirinkimo galimybės – išties plačios, tačiau rinkitės padėsiančius sukurti šarmingą interjerą. Staliniai ar reguliuojami šviestuvai yra bene universaliausi, tinka prie įvairių stilių ir yra patogūs. Idėjų verta pasisemti ir iš „Heartfield & Co“ šviestuvų kūrėjų.

Šaltinis: portaromana.com
 1. Interjero magiją kurkite ir per kvapus

Miegamojo interjerą pagyvinkite kokybiškomis kvapiosiomis žvakėmis ir aromatiniais difuzoriais. Itin rekomenduojamas levandų kvapas, leidžiantis giliai atsipalaiduoti. Atminkite, kad interjero dizainas suvokiamas ne tik per regą, bet ir per kitus pojūčius, o kvapas su tam tikra aplinka padeda sukurti ypatingas sąsajas.

 1. Puoškite kambarį gėlėmis

Pamerkite gėlių – rinkdamiesi vis kitas, kaskart šiek tiek atnaujinsite ir patį miegamąjį. Gėlės gali pagyvinti ir ramius rusvus, pilkšvus, baltus tonus, įprastai vyraujančius miegamuosiuose. Beje, galima rinktis ir gražias dirbtines gėles.

 1. Rinkitės išskirtinius galvūgalius

Galite drąsiai rinkis lovą su įdomiu dideliu galvūgaliu, be galvūgalio ir sieną papildomai dekoruoti specialiais apmušalais. Idėjų vėlgi pateikia dizaineris A. Jamesas.

Šaltinis: www.aji.co.uk
 1. Naudokite veidrodžius

Svarbus miegamojo interjero dizaino elementas – veidrodžiai – gali būti naudojami siekiant vizualiai padidinti erdvę, sukurti gilumo iliuziją. Gražiai atrodys apvalus veidrodis plačiu rėmu.

 1. Personalizuotos reprodukcijos

  Šaltinis: damasketdentelle.com

Miegamajame įkurkite nedidelę stilingų reprodukcijų galeriją. Gražiai atrodys dvi didesnės įrėmintos reprodukcijos, spaudinių triptikas ar net dar daugiau mažesnių įrėmintų spaudinių.

Įsigykite dailią, kokybišką patalynę

Nepamirškite įsigyti aukščiausios kokybės patalynės – ji ne tik pagerins miegą, bet ir taps esminiu miegamojo interjero elementu. Rinkitės neutralių spalvų gana paprastus užvalkalus, o daugiau laiko skirkite rinkdamiesi pagalvėles ir lovatiesę. Būtinai derinkite skirtingų raštų ir medžiagų pagalvėles.

 

Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Jei radote bent mažą dalį Jums naudingos informacijos -  Pasidalinkite ir leiskite kokybiškam turiniui sklisti. Ačiū!

Įrašas iš:

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAMŲ ERDVĖS

GAUKITE NAUJIENAS PIRMIEJI

Gerbiame Jūsų privatumą ir puikiai suprantame reklaminių brukalų problemą, todėl pažadame ir įsipareigojame turimais elektroniais paštais nesidalinti su trečiaisiais asmenimis bei pateikti tik naudingą Jums informaciją!

Turite įgyvendintą projektą, kuriuo didžiuojatės? Pasidalinkite rezultatais bei įspūdžiais!

Siekiame pateikti kuo įvairesnės medžiagos, jog kiekvienas iš Jūsų atrastų viską, ko gali prireikti kuriant savo nuosavus namus, todėl labai laukiame visų Jūsų įgyvendintų projektų nuotraukų, aprašymų bei pastebėjimų. Galbūt sulauksite patarimų, nuomonių ir pripažinimo. Skatinsime prie projekto prisijungti ir profesionalus, jog sulauktumėte dar naudingesnių pavyzdžių!

Pasidaryk pats. Prieskonių auginimas virtuvėje

balandžio 15, 2019

PRIESKONIAI VIRTUVĖS INTERJERE     Nuolat pavydžiai nužvelgiate ant kaimynų palangių išsirikiavusius prieskonių vazonėlius? Bet tokį žolelių „darželį“ galite turėti ir Jūs! Idėjai įgyvendinti reikia nedaug laiko ir piniginių sąnaudų. Negana to, visa nesvarbu, ar gyvenate daugiabutyje, ar individualiame name, nes toks prieskonių „darželis“ gali įsikurti bet kurioje virtuvėje! Sodinimui reikės… Prieskonių rikiuotė ant virtuvės […]

Apšvietimas virtuvėje: kaip jį tinkamai įrengti?

balandžio 9, 2019

Ar žinojote, kad netinkamas apšvietimas gali sugriauti net ir prabangiausio interjero idilę? Ypač jis svarbus virtuvėje – vienoje centrinių namų ašių, kur verda tikrų tikriausias gyvenimas. Tinkamai parinkti ir įrengti šviestuvai leis komfortiškai jaustis ir namiškiams, ir svečiams. Bet visų pirma – šiek tiek apie virtuvės dydį ir apie tai, kodėl įrengiant apšvietimą reikėtų nepagailėti […]

10 nebrangių būdų atnaujinti virtuvės interjerą

balandžio 1, 2019

Virtuvėje praleidžiame nemažai laiko, todėl norisi, kad interjeras būtų ne tik funkcionalus, bet ir stilingas. Deja, kartais įsigyti naujų baldų ir kardinaliai atnaujinti interjero tiesiog nėra galimybių, ypač gyvenant nuomojamame būste, kurio virtuvės baldai skaičiuoja nebe pirmą dešimtmetį. O ir ne paslaptis, kad kokybiški virtuvės baldai – vieni brangiausių. Norint įsigyti virtuvės baldus su visa […]

Renkamės klozetą. Mūsų patarimai 2019 metams

kovo 27, 2019

Klozetas, nesvarbu ar pakabinamas ar pastatomas, yra dar viena svarbi dalis vonios įrangos dėlionėje. Sparčiai atsirandant naujiems gamintojams, modeliams bei technologijoms mes nesuspėjame susekti, koks klozetas visgi vertas „aukso vidurio“ tarp kainos ir kokybės. Noriu priminti, jog neveltui yra tiek daug pasirinkimo įvairovės – tiesiog vieno daikto, tinkančio visiems nėra. Tačiau žinant iš ko galite […]

Darbo erdvė svetainėje. Kaip ją įrengti skoningai ir funkcionaliai?

kovo 9, 2019

Gyvenant nedideliuose namuose, bet tuo pačiu norint maksimaliai išnaudoti visas erdves ir pritaikyti jas savo poreikiams, tenka pasitelkti kūrybiškumą. Geriausia – paversti kambarius daugiafunkciais, tad jie tarnauja ne vienam tikslui. Svetainė nebėra vien ik vieta svečiams priimti: jose dažnai įkurdinami valgomojo stalai, erdvės poilsiui ir skaitymui bei, žinoma, darbo zona. O ir šiuolaikiniai žmonės vis […]

Renkamės vonios maišytuvą

kovo 3, 2019

Kaip išsirinkti maišytuvą voniai?   Iš pirmo žvilgsnio, išsirinkti maišytuvą voniai atrodo paprasta užduotis, todėl daugelis nesvarsto apie šį produktą iki pat paskutinės akimirkos, kuomet jau reikia jį montuoti. Tačiau pradėjus domėtis, kokį maišytuvą galite pasirinkti, paaiškėja, jog ne veltui santechnika yra gana komplikuotas reikalas ir tai liečia visus jos gaminius. Šiek tiek panaršius internete […]

SUSISIEKITE SU MUMIS

INFO@INTERJEROFABRIKAS.LT

 

REKLAMA

PLAČIAU...

 © 2018 visos teisės saugomos