Namų interjeras

Nuo ko prasideda namų interjeras, jo kūryba? Po šio klausimo žmogus galvoja apie sienų spalvą, iškyla net statybų arba remonto vaizdai. Tačiau galima pradėti ir nuo kito galo – nuo baldų. Būtent baldai formuoja interjerą ir nulemia vieną ar kitą jo stilių. Dažnai net neįtariame, kaip stipriai namo interjeras ar buto interjeras veikia mūsų vidinį pasaulį.

Namų dizainas - klasika ar modernas? Bene labiausiai matomas skirtumas tarp vieno ir kito stiliaus – forma. Vienur matomos aiškios ir paprastos šiuolaikinio baldo formos, kitur – įmantrios retrospektyvinės linijos. Senovinį stilių imituojanti sekcija taip pat yra šiuolaikinis baldas, nes jame yra vieta televizoriui ir kitai aparatūrai, be to, jis pagamintas pagal naujausias technologijas, naudojant kokybišką šiuolaikinę furnitūrą. Tačiau net neabejodami iškart nuspręsime, prie kurios sekcijos labiau tinka ornamentinė sienų tapyba ir persiški kilimai. Galima sukeisti naudojamos medienos tipą, pridėti ar atimti smulkmenas bei detales, surasti, kur panaudoti rankų darbo puošybą, tačiau principinis skirtumas tarp epochų išliks. Svetaines interjeras - galime palyginti skirtumus tarp minkštų baldų. Kurios sofos atrodo minkštesnės, patogesnės? Kur labiau tinka pagalvėlės? Kurioje aplinkoje gimsta geresnės idėjos? Kurie baldai jums labiau patinka ir kurioje aplinkoje jūs geriau jaustumėtės? Kuris interjeras geriau atspindi jūsų pasaulio suvokimą? Jūsų atsakymai tiesiogiai atspindės pasirinkimą.

Miegamojo interjeras. Modernas ar klasika miegamajame. Čia supriešinta funkcija ir istorinė motyvacija. Senovinio stiliaus lova, be abejo, kilo iš didelės karališkos lovos su baldakimu. Jos „aristokratišką kilmę“ atspindi gausi puošyba bei brangi mediena. Modernus miegamojo interjeras siejasi su daug paprastesne konstrukcija, įmantriu čiužiniu, ryškiu ekstravagantišku užtiesalu bei patalyne, paprastais ir funkcionaliais stalčiais, lentynomis.

Virtuves interjeras. Kad ir kokio stiliaus būtų virtuvė, ji pirmiausia skirta maisto gaminimui. Šiandieniniai istorinių virtuvės baldų gamintojai jungia moderniausią įrangą su interjero detalėmis „pasiskolintomis“ iš kitos paskirties patalpų. Moderioje virtuveje maksimaliai išnaudojamos naujausios technologijos. Čia atsispindi estetinės bei socialinės idėjos. Dabar virtuvėje karaliauja ne tik moteris, bet ir vyras. Maisto gaminimas jiems teikia tikrą malonumą. Jie tai daro niekur neskubėdami, su pasimėgavimu. Gal net kartu su draugais. Visa tai turi atspindėti baldai. Dabar jie didesni, vis labiau primenantys pramoninę virtuvę. Dizaineriai atviriau demonstruoja technologijas, iki minimumo sumažėjo puošybos elementai. Atsiranda nerūdijančio plieno stalviršiai, didžiuliai blizgantys puodai, tampantys interjero puošmena ir kabinami po spintelėmis, o ne slepiami jose.

Panaudota medžiaga: Namas kuriame gyvenu (21)

Grįžti atgal ^