Biuro interjeras

Projektuojant biuro interjerą reikėtų atsižvelgti ir į praktiškumą ir į patogumą. Kad aplinka skatintų kūrybingumą bei produktyvumą, ją būtina kruopščiai suplanuoti ir išanalizuoti – kitaip tariant, ją reikia projektuoti ergonomiškai. Ergonomika yra dirbančiojo santykio su aplinka, ypač su naudojama įranga, mokslas. Praktiškai tai reiškia tinkamo rašomojo stalo ir kėdės parinkimą bei optimalų baldų ir įrangos išdėstymą – kad darbo našumas padidėtų, o fizinės pastangos ir nepatogumai sumažėtų.

Biuro interjeras. Patartina pirmiau apgalvoti savuosius darbo metodus ir reikalavimus, o tik po to imtis ko nors konkretaus. Šitaip ne tik sutaupysite laiko ir pinigų, bet ir – tai svarbiau – jūsų nenervins netinkamai suprojektuoti arba sustatyti daiktai. Planuojant biurą reikėtų labai gerai apgalvoti ir numatyti kaip išvedžioti elektros laidus ir kur įtaisyti elektros lizdus. Jei biuras didelis, nesistenkite užpildyti viso ploto plėsdami darbo ir podėlių zonas. Įvertinkite savo poreikius ir taip išdėstykite daiktus, kad būtų patogu prie jų prieiti.

Darbo vieta. Darbo vietos pasirinkimą pirmiausia lemia darbo pobūdis. Pavyzdžiui, nešiojamojo kompiuterio savininko reikmės gerokai skiriasi nuo darbuotojo, naudojančio daugybę įrangos. Dirbančiam visą dieną gali prireikti didelio stacionaraus stalo, o asmuo, dirbantis dalį dienos, gali pageidauti tokios darbo vietos, kurią būtų galima paslėpti.

Susitikimų vieta. Daugumai dirbančiųjų reikalinga vieta susitikti su klientais ir kolegomis. Reikėtų gerai apgalvoti, kiek tam reikėtų vietos ir ar labai nuošali turėtų būti ši zona. Svarbu ir prieiga: gal būt norėsite, kad klientai, eidami į susitikimo vietą, nekirstų kitų patalpų. Atskiras kambarys susitikimams ne visada būtinas, tiesiog galite atitverti (kad ir širmomis) dalį patalpos. Širma naudinga kaip užtvara žvilgsniui, kad jo neblaškytų netvarka biure arba kiti patalpoje dirbantys žmonės. Jei norite tvirtesnės pertvaros, pasvarstykite, galbūt verta įsirengti iš sienos ištraukiamą pertvarą, kuri labiau slopins garsus nei širma. Jei jūsų darbas toks, kad turite nuolat rengti susitikimus, kuriems reikalinga ramybė, tai verta pagalvoti apie oficialią susitikimų zoną. Rinkitės patogius, bet ne šeimyniškus baldus, rodančius, kad tai darbo, o ne poilsio vieta.

Virtuvėlės kampelis. Kad būtų galima plikyti kavą ir arbatą, biure reikėtų įrengti virtuvėlės kampelį. Virtuvėlė gali būti minimali – spintelė su kriaukle, nedidelis šaldytuvas, pora lentynėlių ir sandari šiukšlių dėžė.

Teigiamas įspūdis. Pagalvokite apie savo profesinį įvaizdį ir kaip jį perteikti klientams. Išskirtinę asmenybę atspindi spalviniai sprendimai. Įdomaus dizaino darbo stalas gali būti kaip interjero akcentas ir kurti veiklos centro įspūdį, o ištaigingi minkšti krėslai – užuomina klientams, kad rūpinamasi jų patogumu. Nebijokite saviraiškos. Jei jūsų patalpos sename pastate, o norite modernaus stiliaus biuro, nebijokite įsigyti šiuolaikinio dizaino baldų.

Ko jūs tikitės iš savo biuro interjero? Išanalizuokite savo darbo stilių ir kaip ketinate naudotis biuru. Pagalvokite apie: šviesą ir vaizdus, jaukumą ir šeimyniškumą, paprastumą, mobilumą ir lankstumą, tvarką ir efektyvumą.

Panaudota medžiaga: John Grey, Suzane Ardley, Dinah Hal, „Namų dizainas“
A Dorling Kindersley book

Grįžti atgal ^